• Informacje na temat:

  ile samolotow ma polska armia

Artykuły na temat: ile samolotow ma polska armia
 • ...preparatów dla rasowych koni). Dostałem zaproszenie do jednego z domów barona w Londynie na ostateczną rozmowę. Pracodawca zafundował mi bilet na samolot. Rozmowa kwalifikacyjna Poleciałem. Bogata(...), czyli miesięcznie ok. 1400-1450 funtów. Ile więcej można było się spodziewać? Według mojej wiedzy, doświadczony kamerdyner może liczyć na 25-28 tys. funtów rocznie. Inna sprawa, że w przypadku tej...

 • Skok w bok

  Should I stay or should I go - tytuł przeboju The Clash oddaje rozterki wielu młodych, ambitnych menedżerów, którzy zastanawiają się nad zagraniczną karierą. O ile, oczywiście, mają wybór. Szymon(...) zasypiają gruszek w popiele i naprawdę robią gigantyczne postępy. Przeciętny Polak (i niejeden młody menedżer) wie o świecie tyle, ile nauczyli go w liceum - że Chiny, Indie, Brazylia czy Meksyk to Trzeci...

 • Turcy, Francuzi czy Amerykanie? Kolejna wojna o kontrakt dla polskiej armii

  W Polsce już można oglądać turecki śmigłowiec uderzeniowy T129 Atak. W tym tygodniu przyleci także francuski Tiger. W przyszłym amerykańskie AH-1 Zulu i AH-64 Apache Guardian.

 • Modernizacja wojska - do korekty, marsz!

  Pięć priorytetów; na tyle nas stać - uważa resort obrony. Nie ma pieniędzy na ambitne założenia planu modernizacji armii. Co przykrojone zamierzenia oznaczałyby dla polskiej branży obronnej?

 • Ile jest warte ludzkie życie? Wstrzymajcie oburzenie

  Nie uratujesz wszystkich, ale ocal tylu, ilu możesz - to podstawowa lekcja płynąca z ekonomicznej wyceny ludzkiego istnienia.

 • MSZ ujawnia, ile Polska sprzedaje broni

  Polski eksport uzbrojenia wzrósł w 2014 r. o 17,4 proc. i wynosi niecałe 400 mln euro, czyli nieco ponad 1,7 mld zł. Takie liczby podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych w swoim raporcie "Eksport uzbrojenia i sprzętu wojskowego".

 • Emerytury i 13 zł za godzinę na kongresie partii Kaczyńskiego: Czym się PiS pochwali, a co przemilczy

  Po okresie burzy i naporu teraz partia Jarosława Kaczyńskiego - jak mówią jej politycy - chce tonować nastroje i wyciszać, na ile to możliwe, konflikty. Ma to jej zapewnić głosy wyborców zbliżonych do centrum.

 • W poszukiwaniu wzoru na sukces

  - Kiedy trzymasz w ręku młotek, każdy problem będzie wyglądać jak gwóźdź. Dlatego jeśli próbujesz znaleźć jakieś rozwiązanie, odejdź od znanych ci narzędzi i spójrz na dany problem z innej strony. Wszyscy biegną w prawo, a ty spróbuj pójść w lewo - z doktorem Robertem Kozielskim*, autorem najlepszej książki ze sfery "Strategii Biznesu", rozmawia Agnieszka Czapla.

 • Polska ma potencjał technologiczny pozwalający przemysłowi zbrojeniowemu odegrać istotną rolę w reindustrializacji kraju - ocenia ekspert ds. obronności Wojciech Łuczak. Sceptyczni są członkowie sejmowej komisji gospodarki.