• Informacje na temat:

  ile sie płaci za przelew na poczcie

Artykuły na temat: ile sie płaci za przelew na poczcie
 • Mam konto i kartę do bankomatu. Syn namawia mnie, bym korzystała z konta internetowego, nie wiem czy to bezpieczne. Ostatnio, gdy jechałam pociągiem widziałam, jak mój współpasażer pokazywał konduktorowi dziwny kwadratowy kod na telefonie, a parę dni temu młody chłopak, który stał w kolejce przede mną, płacił za zakupy... telefonem. Czy ja też mogłabym korzystać z takich form płatności? Ile to...

 • Dzięki przelewom dokonywanym online i płatnościom kartą nasze comiesięczne wydatki mogą się znacząco obniżyć.

 • Internet, smartfony i karty sprawiły, że wizyty w banku i gotówka odchodzą w niepamięć. Sprawdź, co zrobić, by uniknąć zagrożeń i płacić bezpiecznie.

 • Dowiedz się, czy musisz zapłacić podatek, jeśli dostałaś darowiznę od najbliższej osoby...

 • Jak korzystać z pieniędzy na koncie

  ...z bankomatu (w Polsce czy często także za granicą), płacisz kartą, kupujesz przez internet itp. Zwróć też uwagę, za co (oraz ile) musisz płacić – za prowadzenie konta, przelewy, wydruki bankowe. Masz to(...) spełniasz tych warunków, rozważ rezygnację z tej karty. Karty kredytowe pozwalają kupować na kredyt – do ustalonego limitu. Trzeba go spłacić w okresie bezodsetkowym (zwykle 56 dni) albo bank...

 • Ostatnia chwila na zapłatę podatku od nieruchomości

  Ponad 11 milionów właścicieli mieszkań musi do 15 marca zdążyć z zapłatą podatku od nieruchomości - przypomina Bartosz Turek z Open Finance. To samo dotyczy posiadaczy działek i budynków. Co do zasady, podatek muszą płacić tylko te osoby fizyczne, które otrzymały stosowną decyzję z gminy. Reszta - o ile poinformowała gminę o zakupie nieruchomości - może spokojnie czekać na wymiar podatku.

 • Kolejnych 50 zmian dla biznesu

  Przedsiębiorca, któremu kontrahent nie płaci na czas, odzyska zapłacony podatek dochodowy, a dłużnik zapłaci podatek za generowanie długu - m.in. takie rozwiązanie wprowadza kolejna, duża paczka nowelizacji przepisów pod nazwą "50 uproszczeń dla biznesu". O ile projekt podyktowany jest faktycznymi problemami firm, przedsiębiorców może niepokoić ilość zmian wdrażanych obecnie w prawie, które

 • Powstanie PGG dobre dla wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego - Szydło

  Górnicze i energetyczne spółki, banki, instytucje finansowe i związkowcy porozumieli się ws. zasad utworzenia Polskiej Grupy Górniczej, która przejmie kopalnie Kompanii Węglowej. Przedstawiciele rządu podkreślają, że ten krok uratuje miejsca pracy i wzmocni bezpieczeństwo energetyczne.

 • 37 proc. MSP rozważa wprowadzenie split payment w przyszłości

  Od 1 lipca 2018 r. przedsiębiorca, który otrzymał fakturę za towar lub usługę, może podzielić płatność na dwie części. Kwota netto trafia na zwykły rachunek bankowy, pozostała część - na oddzielny rachunek VAT z ograniczonym dostępem. Tak działa mechanizm podzielonej płatności. Dzięki płatności w takim trybie, podatnik unika ryzyka solidarnej z dostawcą odpowiedzialności za nierozliczony VAT.

 • Jak KRUS i ZUS mogą oszczędzić na przekazach dla świadczeniobiorców?

  Czy to prawda, że niektóre KRUSy płacą za jeden przekaz ze świadczeniami tylko 2,70 zł? Dlaczego więc ZUS płaci za takie same przekazy aż 5,95 zł? Ile taka usługa kosztuje naprawdę i czy Poczta Polska oraz prywatni operatorzy pocztowi są w stanie realizować ją nawet poniżej 3 złotych?