• Informacje na temat:

    ile traci giełda rosyjska

Artykuły na temat: ile traci giełda rosyjska
  • Pogrom na rosyjskim rynku finansowym w połączeniu z poważnie ograniczoną płynnością doprowadziły do totalnego zaburzenia funkcjonowania globalnego rynku walutowego. Skłonność do redukcji ryzyka pozostaje wysoka i może zaburzyć odbiór dzisiejszego komunikatu FOMC.

  • Wczorajsze, solidne wzrosty na giełdach wciąż mają się dobrze. Już drugi dzień z rzędu indeksy utrzymują się na najwyższych od miesięcy poziomach i choć niewielkie zmiany dzisiejszego dnia mogą być pierwszą oznaką lekkiego zmęczenia byków, dalszy kierunek notowań na światowych parkietach jest w tej chwili trudny do przewidzenia.

  • Znaczne wzrosty widzimy dziś na głównej parze walutowej. Oto bowiem rankiem startowaliśmy z okolic 1,2450, tymczasem po godzinie 14:00 jesteśmy na 1,2550, a chwilami nawet wyraźnie wyżej. Dlaczego euro zyskuje? Nie jest to szczególna tajemnica.

  • Początek tygodnia na rynkach giełdowych należał raczej do tych nudniejszych. Europejscy inwestorzy tak naprawdę nie mogli obrać wyraźnego kierunku, co po części było wynikiem braku sesji na Wall Street. Spośród indeksów wyróżniał się WIG 20, gdzie pozytywne nastroje były spowodowane informacjami na temat Donalda Tuska, który został wybrany na nowego przewodniczącego Rady Europejskiej oraz dobrymi wynikami spółek.

  • W 2012 roku Draghi zapewniał rynki, że uczyni wszystko, aby euro przetrwało i będą to działania wystarczające. Wtedy jednak nikomu w Strefie Euro nie śniło się, że będzie trzeba wprowadzić program luzowania ilościowego, aby pobudzić wątły wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej, o którym pisaliśmy w piątek.