• Informacje na temat:

  ile wyniosła inflacja w styczniu 2010

Artykuły na temat: ile wyniosła inflacja w styczniu 2010
 • GUS: Wynagrodzenie w styczniu wzrosło o 0,5 proc. rok do roku

  Przeciętne wynagrodzenie brutto w styczniu 2010 roku wyniosło 3 tys. 231,13 zł, co oznacza, że rok do roku wzrosło o 0,5 proc., a miesiąc do miesiąca spadło o 11,5 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.

 • Na fali rosnących obaw związanych z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (nasiliły się po tym, jak mer Londynu poparł zwolenników Brexitu - referendum w tej sprawie odbędzie się 23 czerwca), a także relatywnie silnego dolara po ostatnich danych nt. inflacji CPI w styczniu, kurs GBP/USD naruszył dzisiaj ostatnie minimum na poziomie 1,14078 - nowy dołek wypadł przy 1,4056.

 • Spowolnienie to już fakt, firmy tną etaty

  ...to największy miesięczny spadek od lutego 2010 r. - Rynek pracy wyraźnie słabnie, a kolejne miesiące przynieść powinny nasilenie tej tendencji. Przedsiębiorstwa w obliczu narastającej niepewności co do(...) podwyżki zostały wynegocjowane jeszcze w styczniu-lutym, gdy była wysoka inflacja i dużo się o niej mówiło. Dotyczy to zwłaszcza tych przedsiębiorstw, w których takie sprawy załatwia się na mocy układu...

 • Morawiecki nie obniży VAT mimo wyborczych obietnic

  Mateusz Morawiecki przyznał dzisiaj, że "nie ma teraz zamiaru obniżki VAT". - Utrzymujemy go na poziomie 23 procent - mówił. PiS w kampanii wyborczej obiecywał obniżenie VAT podniesionego przez PO z 22 do 23 proc.

 • Na utrzymanie mieszkania wydajemy co miesiąc 840 zł

  W ostatnich 10 latach koszty użytkowania mieszkań rosły zdecydowanie szybciej niż inflacja - wskazują dane GUS. Przeciętny Polak przeznacza na utrzymanie mieszkania nieco ponad 210 zł, a czteroosobowa rodzina - 840 zł.

 • Analitycy nie wykluczają spadku złotego!

  Niespodzianka w wysokiej inflacji powoduje że podwyżka w marcu wydaje się bardzo prawdopodobna. Zdaniem analityków ING Banku RPP powinna jednak przyspieszyć kolejne decyzje o podnoszeniu stóp.

 • Dynamiczna liczba rozpoczętych budów

  Liczba rozpoczętych budów mieszkań w kwietniu wzrosła o 32,8 proc. rdr i wyniosła 20 405 - podał GUS. W ciągu miesiąca liczba rozpoczętych budów wzrosła o 25,9 proc. Od początku roku rozpoczęto budowę 47 646 mieszkań, o 22,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2009 roku.

 • Podwyżka stóp będzie miała wpływ na złotego

  Jeśli wtorkowa decyzja RPP będzie zgodna z szerokim konsensusem rynkowym, czyli Rada pozostawi koszt pieniądza bez zmian, wtedy pozostanie to bez wpływu na krajową walutę i papiery dłużne. Istotny dla inwestorów nadal będzie sentyment globalny, który kształtuje głównie sytuacja Irlandii, Portugalii i Hiszpani. Złoty ma przestrzeń do umocnienia, a na rynku długu większość negatywnych informacji jest już w cenach, to przemawia za scenariuszem spokojnych sesji w najbliższych dniach - ocenia rynek.

 • Wyścig na stopy w miejsce wojny walutowej

  Niedawno karierę robiło określenie wojna walutowa, czyli dążenie do osłabiania walut poprzez luzowanie polityki pieniężnej. W ciągu kilku miesięcy kierunek działań radykalnie się zmienił. Podwyżki stóp zapowiada Europejski Bank Centralny i centralny bank Szwajcarii.

 • Z pewnością z pierwszymi dniami stycznia nie powróci spokój. Zmienność cen dyktowana pojawiającymi się danymi, kolejnymi pomysłami i szczytami europejskimi przez jakiś czas pozostanie na wysokim poziomie. Po jakimś jednak czasie powinien zacząć wyłaniać się finalny produkt europejskich uzgodnień, który może zacząć przywracać spokój na rynku