• Informacje na temat:

  ile wynosi dlug publiczny polski

Artykuły na temat: ile wynosi dlug publiczny polski
 • Tak wygląda rynek pracy więźniów w Polsce. Kto ich zatrudnia i ile zarabiają?

  ...3150 zł miesięcznie - tyle kosztuje utrzymanie więźnia w Polsce. Kwota ta ciągle rośnie, a pieniądze na ten cel płyną z naszych podatków. Blisko 70 proc. skazanych w ogóle nie pracuje, dlatego resort sprawiedliwości chce to zmienić. Jak dziś wygląda praca więźniów, ile zarabiają i jakie mają szanse na zatrudnienie po wyjściu na wolność?

 • FOR: Jawny dług publiczny przekroczył 1 bilion zł

  Wielkość jawnego długu publicznego na liczniku w centrum Warszawy przekroczyła we wtorek 1 bilion złotych. Licznik zainstalowała fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju ekonomisty Leszka Balcerowicza.

 • Najbardziej pożądani specjaliści IT w Polsce oraz ich wynagrodzenia

  W branży IT niepodzielnie panuje rynek pracownika, programiści są rozchwytywani, a skrzynki pocztowe specjalistów od cyberbezpieczeństwa zapełnione są atrakcyjnymi ofertami pracy. Firma rekrutacyjna Michael Page, w ramach swojego cyklu #Trendwatch, sprawdziła, jak polski sektor IT wygląda na tle światowych trendów, dokąd zmierza oraz w jaki sposób zmiany te wpłyną na sytuację pracowników i ich...

 • BIG InfoMonitor: Branża alkoholowa utopiona w długach

  Jak wynika z danych BIG InfoMonitor oraz Bisnode Polska, branża alkoholowa pod względem terminowych płatności wypada dwa razy gorzej niż ogół polskich firm. Najwięcej niesolidnych płatników, aż 30 proc., można znaleźć wśród producentów cydru i win owocowych.

 • Jak ograniczyć wydatki młodych rodziców?

  ..., kosmetyki, ubrania czy jedzenie. Eksperci z Centrum imienia Adama Smitha wyliczyli, że minimalny koszt wychowania dziecka do osiągnięcia przez nie 20. roku życia wynosi 160 tysięcy złotych – tyle, co(...), przeliczaj i kupuj na wagę (kilogram marchewki luzem to ok. 1,50 zł, umyta marchewka na tacy może kosztować nawet cztery razy więcej – ok. 3,50 za 0,5 kg). Kupuj tyle żywności, ile wam potrzeba Staraj się...

 • Długi alimentacyjne rosną w zatrważającym tempie

  O ponad 1,1 mld zł zwiększyła się wartość zaległych alimentów zgłoszonych do Rejestru Dłużników Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor od momentu, gdy gminy zostały zobowiązane do wpisywania do wszystkich BIG osób, za które wypełniają obowiązek alimentacyjny. Problem uchylania się od łożenia na utrzymanie dzieci najbardziej dostrzegalny jest w województwach łódzkim, mazowieckim i śląskim.

 • ​Frajer pracownik. Na samozatrudnieniu żyje się lepiej niż na etacie

  Ponad pół miliona złotych - o tyle majętniejszy jest samozatrudniony od pracownika. Ten pierwszy, według ostatniego raportu Narodowego Banku Polskiego, zgromadził średnio 783,6 tys. zł, a drugi(...) r."). Początkowo wydaje się, że dysproporcja między majątkiem zgromadzonym przez pracowników i samozatrudnionych jest olbrzymia (wynosi aż 328 proc.). Po głębszej analizie danych dziwi trochę mniej - do grupy...

 • Budżet 2016 r. się nie dopina? Minister uspokaja, agencje ratingowe straszą

  Po 1989 roku nie było ani jednego roku, w którym nasze finanse publiczne nie notowałyby deficytu. W 2016 roku to się nie zmieni. Sejm uchwalił budżet na br. z maksymalnym deficytem w wysokości 54,7 mld zł. Będzie to mieć wpływ na dług publiczny Polski, który wynosi już ponad 939,8 mld zł. Czy szybko wzrastające zadłużenie kraju może być w najbliższej przyszłości rzeczywiście problemem?

 • 10 euro na godzinę

  Aż cztery lata od wejścia Polski do UE czekaliśmy na możliwość podjęcia legalnej pracy w belgijskich hotelach i restauracjach. Większość profesji z branży gastronomiczno-hotelarskiej nie została(...). - Radziłbym szukać pracy na północy kraju. Znacznie więcej osób mówi tam po angielsku lub niemiecku. Ile można zarobić Wysokość minimalnych stawek w branży hotelarsko-gastronomicznej regulują...

 • Komu i ile winna jest Grecja?

  Trzeba rozróżnić zadłużenie greckiego rządu (zaciągnięte zarówno u własnych obywateli jak i za granicą) od zadłużenia zagranicznego Grecji (czyli długi zaciągnięte przez grecki rząd, bank centralny,firmy i obywateli za granicą).