• Informacje na temat:

  ile wynosi dług publiczny w polsce 2011

Artykuły na temat: ile wynosi dług publiczny w polsce 2011
 • Tak wygląda rynek pracy więźniów w Polsce. Kto ich zatrudnia i ile zarabiają?

  ...3150 zł miesięcznie - tyle kosztuje utrzymanie więźnia w Polsce. Kwota ta ciągle rośnie, a pieniądze na ten cel płyną z naszych podatków. Blisko 70 proc. skazanych w ogóle nie pracuje, dlatego resort sprawiedliwości chce to zmienić. Jak dziś wygląda praca więźniów, ile zarabiają i jakie mają szanse na zatrudnienie po wyjściu na wolność?

 • mBank zamknął rekomendację dla polskich obligacji

  mBank zamknął rekomendację "kupuj" dla polskich obligacji 10-letnich; stawia na gotówkę - poinformował bank w poniedziałkowym raporcie.

 • Wzrost gospodarczy a rynek pracy

  ..., a szczyt wzrostu zatrudnienia dopiero na początek 2011 roku. Wzrost bezzatrudnieniowy w Polsce Rodzima gospodarka wolnorynkowa o relatywnie krótkiej historii powoli "dogania" kraje rozwinięte(...) którego zatrudnienie maleje, wynosi blisko 3,7 proc. Kształtowanie się opisywanych zmiennych przedstawiono na wykresie 2. Wzrost gospodarczy w Polsce oscylujący w granicach 3,5-4 proc. pozwala na...

 • Komu i ile winna jest Grecja?

  Trzeba rozróżnić zadłużenie greckiego rządu (zaciągnięte zarówno u własnych obywateli jak i za granicą) od zadłużenia zagranicznego Grecji (czyli długi zaciągnięte przez grecki rząd, bank centralny,firmy i obywateli za granicą).

 • Ubezpieczenia? Możemy mieszkać tam, gdzie chcemy? Cieszmy się tym, co mamy

  Nie musimy mieć dzieci. Możemy mieszkać, gdzie chcemy. Na starość dostaniemy tyle, ile odłożyliśmy. Własność prywatna górą. Na razie te zdania są prawdziwe, ale tak nie musi być wiecznie.

 • Plan Morawieckiego: Polska ma zbyt niski poziom inwestycji

  Polska ma zbyt niski poziom inwestycji, zarówno na tle regionu, jak i krajów które dogoniły pod względem poziomu życia państwa rozwinięte (patrz również: Raport FOR "Następne 25 lat"). Wicepremier Morawiecki słusznie zwraca uwagę na potrzebę inwestycji i dalszej budowy kapitału krajowego, zamiast konsumpcji finansowanej długiem, w szczególności zagranicznym. Niestety rząd w ramach programu

 • Poradnik emitenta obligacji korporacyjnych

  Od kilku lat rozwija się w Polsce rynek obligacji korporacyjnych. Do tej pory z tej możliwości pozyskiwania środków skorzystało kilkaset firm. Ścieżki są więc już przetarte, co powoduje, że emitowanie obligacji staje się coraz prostsze i tańsze, a tym samym bardziej popularne, stając się alternatywą lub uzupełnieniem wobec finansowania kredytem bankowym.

 • Po wygranych wyborach w 2010 r. premier V. Orban zakwestionował dotychczasowy model społeczno-ekonomiczny Węgier, w którym centralne miejsce zajmował demokratyczny system sprawowania władzy politycznej oraz gospodarka wolnorynkowa z dominującą rolą własności prywatnej. W 2014 r. stwierdził wprost, że wzorcowymi modelami do naśladowania dla Węgier są Rosja, Turcja czy Chiny, czyli kraje autorytarne z wysokim udziałem przedsiębiorstw kontrolowanych przez władze centralne.

 • Czy jesteśmy rajem czy piekłem podatkowym?

  Każdy zna pojęcie "raju podatkowego", czyli państwa lub tylko terytorium o bardzo niskich, a przede wszystkich "przyjaznych" podatkach, co najczęściej oznacza również pełną dyskrecję miejscowych władz na temat majątku i dochodów "swoich" podatników. Gdy jest "raj" musi być również "piekło" podatkowe, które ma cechy przeciwstawne. A jak ocenić nasz kraj AD 2015 w tej sferze? Mamy tu dwie sprzeczne narracje.

 • Podatniku, sprawdź, czy państwo nie jest za bardzo rozrzutne

  Państwo wydaje coraz więcej - martwią się ekonomiści Forum Obywatelskiego Rozwoju i prezentują rosnący "Rachunek dla Państwa" przed urzędami skarbowymi, w ostatni dzień składania PIT-ów. Po to, żeby podatnicy mogli zastanowić się nad sensem wielu wydatków, gdy rozmaite obietnice powodują, że ten rachunek rośnie.