• Informacje na temat:

  ile wynosi dopłata za 1 hektar

Artykuły na temat: ile wynosi dopłata za 1 hektar
 • Praca w Niemczech: 227 euro za 17 dni ciężkiej pracy

  Plantacja jest duża i z tradycjami. Blisko stamtąd do takich miast jak Paderborn i Dortmund. Pod uprawą znajduje się 50 hektarów, przede wszystkim są to pola z truskawkami. Przez lata pracowali tam(...) pierwszego dnia dostała do ręki umowę. Najważniejsze zapisy brzmiały następująco: - normalny tygodniowy czas pracy wynosi 40 godzin... Pracownik zobowiązuje się świadczyć pracę także w niedzielę, święta i dni...

 • Mapa cen polskiej ziemi. Zobacz, ile kosztują grunty w naszym kraju

  Polska ziemia rolna wciąż drożeje. W ubiegłym roku średnia cena państwowych gruntów wynosiła 29,5 tys. zł, a prywatnych - 38,6 tys. zł za ha. Dla porównania, jeszcze w 1992 roku jeden hektar kosztował w naszym kraju... 500 zł.

 • Można już składać wnioski o zwrot akcyzy w paliwie rolniczym

  Od poniedziałku (1 lutego) do końca lutego rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej - przypomina resort rolnictwa.

 • Coraz więcej rolników stara się o zwrot podatku akcyzowego od paliwa

  Rośnie zainteresowanie zwrotem podatku akcyzowego od oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. W 2014 r. ubiegało się o zwrot ponad 1 mln rolników tj. o 13 tys. więcej niż rok wcześniej. Limit wydatków na ten cel został przekroczony.

 • - O 5 groszy, do 1 zł od litra zużytego paliwa na cele produkcji rolnej wzrosła stawka zwrotu akcyzy. Rada Ministrów przyjęła we wtorek rozporządzenie w tej sprawie - poinformował na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

 • Od przyszłego roku osoby posiadające ziemię rolną będą mogły otrzymać nawet 400 zł za hektar, bez względu na to, czy ziemia jest przez nich uprawiana. Jedynym warunkiem, jaki stawia Bruksela, jest utrzymywanie gruntów w dobrej kulturze. Pieniądze będą mogli otrzymać również dzierżawcy, jeżeli odpowiednio udokumentują, że ziemia jest przez nich zgodnie z prawem użytkowana.

 • Dopiero ok. 407 tys. rolników złożyło wnioski o dopłaty bezpośrednie. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa liczy, że wpłynie jeszcze ok. 1 mln wniosków. Termin ich zbierania upływa za niecałe trzy tygodnie.

 • 1 mln 374 tys. rolników złożyło w tym roku wnioski o dopłaty bezpośrednie - poinformował Departament Komunikacji Społecznej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W ubiegłym roku o takie dopłaty starało się ponad 1 mln 379 tys. gospodarstw.

 • Kalemba: Propozycja KE w sprawie dopłat do ziemi jest nie do przyjęcia

  - Propozycja Komisji Europejskiej w sprawie wyrównywania dopłat bezpośrednich w krajach UE jest dla Polski nie do przyjęcia - poinformował w środę na posiedzeniu senackiej komisji rolnictwa minister rolnictwa Stanisław Kalemba.