• Informacje na temat:

  ile wynosi inflacja

Artykuły na temat: ile wynosi inflacja
 • Informacje o inflacji podaje Główny Urząd Statystyczny, a najpopularniejszą jej miarą jest indeks wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych. Narodowy Bank Polski dąży do tego by inflacja wynosiła 2,5 proc.

 • Jak uchronić kapitał przed inflacją?

  Skoro nie lokaty to może mieszkania na wynajem? Za drogie? To może obligacje skarbowe lub korporacyjne albo fundusze inwestycyjne? Oto przegląd pomysłów na ratowanie oszczędności przed inflacją.

 • W Niemczech wzrosły wynagrodzenia. O ile?

  ...krajach związkowych wynosi około 3170 euro, a na zachodzie kraju ponad 4000 euro. Które branże górą? Najbardziej, bo o 7,2 proc., poszybowały płace w budownictwie i mieszkalnictwie, ale także w branżach...

 • Ile banki zarabiają na swoich klientach?

  Czy na oszczędzaniu w bankach Polacy wychodzą jak Zabłocki na mydle? Ogólne oprocentowanie na rachunkach bieżących i lokatach dla gospodarstw domowych wynosi zaledwie 0,9 proc. To wyraźnie mniej niż inflacja. Dodatkowo z tego "zysku" musimy jeszcze zapłacić podatek, a to, co zostanie, oddać bankowi w postaci opłat oraz prowizji - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Ile kosztuje koszyk wielkanocny w 2017 roku?

  Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Sprawdźmy więc, ile w tym roku kosztować nas będzie świąteczny koszyczek. Obecnie w gospodarce krajowej mamy do czynienia z inflacją, czyli ogólnym wzrostem cen. Jest to zła informacja dla konsumentów, ponieważ w ubiegłym roku za te same produkty zapłacilibyśmy mniej.

 • Wiosną inflacja w Polsce przekroczy 2,5 proc., czyli cel inflacyjny

  Zapowiadane podwyżki cen prądu spowodują wyższą inflację. Wiosną przekroczy ona 2,5 proc. Czy należy spodziewać się, że RPP podwyższy wtedy stopy procentowe i kredyty podrożeją?

 • Związki zawodowe: Płaca minimalna w 2014 r. powinna wynosić 1720 zł

  Płaca minimalna w 2014 r. powinna wynosić 1720 zł (obecnie wynosi 1600 zł brutto) - to wspólne stanowisko związków zawodowych reprezentowanych w Komisji Trójstronnej - podał szef FZZ Tadeusz Chwałka. Wyliczenia MPiPS mówią o poziomie 1680 zł na 2014 r.

 • Luka VAT w 2017 r. wynosiła 14,7 proc., by - wynika z wyliczeń polskiego think tanku CASE - w 2018 r. spaść do 7,2 proc. W 2016 r. przekraczała ona 20 proc. - Z problemem przestajemy mieć do czynienia. Luka jest znacznie mniejsza niż w latach poprzednich. To jest sukces administracji publicznej - ocenia Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

 • Ile zarabiają urzędnicy z Komisji Europejskiej?

  Urzędnik zatrudniony w Komisji Europejskiej może zarobić nawet kilkanaście tysięcy euro na miesiąc. Początek kariery to 2654 euro (11 014 zł), ale na najwyższym szczeblu pracownik KE zarabia ponad 18 370 euro. Teraz w Komisji Europejskiej pracuje ponad 33 tys. osób. Jak zostać eurourzędnikiem, jakie wymagania trzeba spełnić, by wejść na najwyższy szczebel zarobków i ile w sumie można zarobić jako...

 • Ile zarabia się w poszczególnych stanach? Dwa bieguny amerykańskiej gospodarki

  Przez ostatnie lata kryzys w niektórych rejonach strefy euro był utożsamiany z wprowadzeniem wspólnej waluty, nierównomiernym tempem wzrostu gospodarczego poszczególnych krajów czy przepaścią w wynagrodzeniach. Jednak w USA, gdzie integracja pomiędzy stanami jest zdecydowanie głębsza niż w strefie euro, również można zaobserwować olbrzymie różnice we wzroście gospodarczym, pensjach czy w inflacji - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.