• Informacje na temat:

  ile wynosi obecna stopa bezrobocia

Artykuły na temat: ile wynosi obecna stopa bezrobocia
 • Wielki mit płacy minimalnej. Jej podniesienie nie zwiększa bezrobocia

  ...wynagrodzenie zostało wówczas podniesione zaledwie o 41 zł (3 proc.), a stopa bezrobocia i tak wzrosła z 12,1 proc. na koniec 2009 r. do 12,4 proc. w grudniu 2010 r. Podobnie było w 2011 r. Płaca minimalna(...) młodych lub wykonujących proste zadania, miała stracić etaty. Przewidywano, że bezrobocie poszybuje w górę, skurczy się liczba miejsc pracy, rozszerzy szara strefa. Okazało się jednak, że stopa...

 • Czy w Polsce istnieje jeszcze bezrobocie?

  Eurostat podaje, że w Polsce bezrobocie wynosi 4,4 proc. Natomiast według GUS wynosi 6,6 proc. W obu przypadkach są to dane za marzec. Skąd tak duże różnice? I co jest największym problemem polskiego rynku pracy, powodując, że inaczej ten rynek wygląda w bogatszych krajach UE?

 • Skazani na bezrobocie, czyli jaki jest prawdziwy cel płacy minimalnej

  .... Jednocześnie od 2013 r. stopa bezrobocia w Polsce spada i obecnie wynosi ok. 7 proc. To właśnie ów spadek daje niektórym podstawę do rewidowania tradycyjnej teorii ekonomicznej. Mówi się, że skoro pensja(...) - pracodawców. Zdecydowana większość zatrudnia nie więcej niż 9 osób. Pracodawcy wypłacają pracownikom pensje, których mediana, czyli wartość dzielącazbiór wszystkich wynagrodzeń na pół, wynosi ok. 2,7 tys. zł...

 • EBC nie zmienia stóp procentowych, co powie Draghi?

  Europejski Bank Centralny (EBC) zgodnie z oczekiwaniami analityków pozostawił stopy procentowe bez zmian. Główna stopa procentowa jest na poziomie 0,05%. To najniższy poziom stóp w historii strefy euro.

 • W ogłoszeniach o pracę wynagrodzenie nie jest ujawniane!

  ...rynkiem pracy rządzą pracownicy. Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w listopadzie stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie z października i wynosi 6,6 proc. To o 1,6 pkt(...) i aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do rzędów pracy - w listopadzie było to 128,3 tys. - Duża liczba ofert niekoniecznie oznacza, że kandydat znajdzie ofertę odpowiednią dla...

 • Bank centralny USA nie zmienił stóp procentowych

  Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej w przedziale1,00-1,25 proc. - poinformowano w komunikacie. Fed zadecydował natomiast o rozpoczęciu wygaszania programu QE od pażdziernika. Fed nadal oczekuje jeszcze jednej podwyżki stóp proc. w 2017 r. i trzech w 2018 r.

 • Coraz większe niedobory na rynku pracy

  ...​Pracodawcy mają coraz większy problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Agencja doradztwa personalnego i pracy tymczasowej IPF Group szacuje, że niedobór kadr wynosi ok. 15-20 proc. Braki uzupełniają obcokrajowcy, głównie z Ukrainy, których oczekiwania finansowe w ostatnim czasie wzrosły. Na najwyższe wynagrodzenia mogą liczyć osoby zatrudnione w przemyśle mięsnym...

 • Ekonomiści oczekują zakończenia przez Fed w październiku skupu aktywów. Podwyżka stóp najwcześniej w roku 2015

  Większość ekonomistów jest zdania, że na dzisiejszym posiedzeniu amerykańska Rezerwa Federalna zakończy pomocowy skup aktywów. Na podwyżkę stóp trzeba będzie poczekać co najmniej do połowy przyszłego roku.

 • Niemiec pracuje o 5 lat dłużej niż Polak, ale wyrabia o 9 tys. godzin mniej

  Po przegłosowaniu przez Sejm przywrócenia starego wieku emerytalnego przez media po raz kolejny przetoczyła się dyskusja o tym, że Polacy muszą więcej pracować. Ale czy faktycznie musimy? A jeśli tak, to o ile?

 • Fed nie zmienił stopy procentowej

  Fed podjął w środę decyzję o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian. Główna stopa procentowa funduszy federalnych nadal wynosi 0,25 proc. do 0,5 proc. Troje członków Fed opowiedziało się za podwyżką stóp we wrześniu. Rynek oczekiwał, że po serii nieco słabszych danych z amerykańskiej gospodarki, bankierzy wstrzymają się z podwyżką stóp do grudniowego posiedzenia.