• Informacje na temat:

  ile wynosi obecnie inflacja

Artykuły na temat: ile wynosi obecnie inflacja
 • Informacje o inflacji podaje Główny Urząd Statystyczny, a najpopularniejszą jej miarą jest indeks wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych. Narodowy Bank Polski dąży do tego by inflacja wynosiła 2,5 proc.

 • Założenia polityki pieniężnej na 2017 r.

  W 2017 r. podstawowym celem polityki pieniężnej NBP będzie utrzymanie stabilnego poziomu cen, przy jednoczesnym wspieraniu polityki gospodarczej Rządu, o ile nie ogranicza to realizacji podstawowego celu NBP.

 • Ile kosztuje koszyk wielkanocny w 2017 roku?

  Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Sprawdźmy więc, ile w tym roku kosztować nas będzie świąteczny koszyczek. Obecnie w gospodarce krajowej mamy do czynienia z inflacją, czyli ogólnym wzrostem cen. Jest to zła informacja dla konsumentów, ponieważ w ubiegłym roku za te same produkty zapłacilibyśmy mniej.

 • Ile zapłacimy za "mieszkania plus"?

  Program Mieszkanie Plus wzbudza spore zainteresowanie Polaków. Dzieje się tak, mimo że liczba powstających "mieszkań plus" jeszcze nie przekroczyła 500 sztuk. Rodacy często interesują się zapowiadaną możliwością stopniowego wykupu lokali na własność. Warto zatem sprawdzić, ile może kosztować rządowe mieszkanie w ramach spłaty trwającej przez 25 lat.

 • Związki zawodowe: Płaca minimalna w 2014 r. powinna wynosić 1720 zł

  Płaca minimalna w 2014 r. powinna wynosić 1720 zł (obecnie wynosi 1600 zł brutto) - to wspólne stanowisko związków zawodowych reprezentowanych w Komisji Trójstronnej - podał szef FZZ Tadeusz Chwałka. Wyliczenia MPiPS mówią o poziomie 1680 zł na 2014 r.

 • Jak uchronić kapitał przed inflacją?

  Skoro nie lokaty to może mieszkania na wynajem? Za drogie? To może obligacje skarbowe lub korporacyjne albo fundusze inwestycyjne? Oto przegląd pomysłów na ratowanie oszczędności przed inflacją.

 • ...? Sposób wyliczenia rewaloryzacji rent i emerytur zależy od inflacji oraz od wzrostu płac. Obecnie oba te wskaźniki są rekordowo niskie. Niższe nawet niż rząd przyjął w zeszłym roku w założeniach do budżetu. Według tamtych założeń szacowano, że emerytury i renty wzrosną o 2,14 proc. Okazało się jednak, że podwyżka będzie wynosić jedynie 1,6 proc. To oznacza, że emerytura minimalna wzrośnie o 13 zł...

 • 30 lat z kredytem. Stopy procentowe pójdą w górę - to pewne. O ile wzrośnie twoja rata?

  W ciągu 30 lat, w czasie których będziesz spłacać swój kredyt mieszkaniowy, wiele się może wydarzyć. Najbardziej na ryzyko wzrostu stóp procentowych jest narażony portfel kredytów z lat 2014-2017. Potencjalne ryzyko generują też kredyty z programu Rodzina na Swoim.

 • Wynagrodzenia w branży reklamowej przegrywają z inflacją

  Ogólnie - dla stanowisk w agencjach reklamowych średni wzrost płacy zasadniczej jak i całkowitej wynosił 0 proc. Dla stanowisk w domach mediowych średni wzrost płacy zasadniczej wyniósł 1 proc(...) mediowych. W agencjach reklamowych średni wzrost płacy zasadniczej jak i całkowitej wynosił 0 proc., zaś w domach mediowych średni wzrost płacy zasadniczej wyniósł 1 proc. i płacy całkowitej: 5 proc...

 • Ile można zarobić na mieszkaniu na wynajem?

  Gdańsk i Warszawa oferują nie tylko wysokie zyski z inwestycji w mieszkanie na wynajem, ale i wysoką płynność rynku. Po stronie minusów należy zaś wpisać wysoką jak na polskie warunki barierę wejścia - nie każdego stać na to, by kupić atrakcyjne mieszkanie w tych miastach.