• Informacje na temat:

  ile wynosi pensja posła

Artykuły na temat: ile wynosi pensja posła
 • Ile zarabia poseł? Zarobki parlamentarzystów w Polsce i na świecie

  ...posła wynosi 118 708 zł. Sytuacja zmienia się, jeśli wziąć pod uwagę stosunek uposażenia poselskiego do średnich wynagrodzeń w poszczególnych krajach. Jak zauważa Sedlak & Sedlak, na pierwszym(...) więcej niż wynosi przeciętna pensja. Jak zaznacza Krzysztof Plens z portalu wynagrodzenia.pl, "wynagrodzenia tego rzędu otrzymuje mniej niż 3% wszystkich zatrudnionych Polaków, a mniej więcej dwóch na...

 • Rząd szykuje ciekawy mechanizm podwyżek

  Od 1 września 2016 r. premier, prezydent i ministrowie, a także zastępcy mają zarabiać od 4 do ponad 7 tys. zł więcej. W efekcie tej zmiany, pensja Beaty Szydło wzrośnie o ponad 7 tys. zł. Posłowie PiS zaproponowali nowe zasady wynagrodzeń wg. współczynnika Giniego opartego o przeciętne wynagrodzenie i płacę minimalną.

 • Związki chcą, by średnia płaca w Grupie PKP wynosiła 5,9 tys. zł

  Wnosimy o to, aby średnie wynagrodzenie pracowników spółek Grupy PKP wynosiło jedynie 10 proc. wynagrodzenia prezesa PKP, czyli 5900 zł - napisali związkowcy w opublikowanym w poniedziałek liście otwartym do premiera Donalda Tuska.

 • Ubezpieczenia? Możemy mieszkać tam, gdzie chcemy? Cieszmy się tym, co mamy

  Nie musimy mieć dzieci. Możemy mieszkać, gdzie chcemy. Na starość dostaniemy tyle, ile odłożyliśmy. Własność prywatna górą. Na razie te zdania są prawdziwe, ale tak nie musi być wiecznie.

 • ..."patologiczną". Poseł PiS zapowiedział, że projekt ma też m.in. wprowadzić wynagrodzenie dla małżonki prezydenta (lub małżonka, gdyby w przyszłości prezydentem była kobieta) - miałoby ono wynosić 55 proc(...) wynagrodzenia urzędującego prezydenta. Schreiber był pytany o to ile będzie budżet państwa kosztować wprowadzenie proponowanych przez PiS rozwiązań stwierdził, że będzie to około dwudziestu...

 • Czas na nowe stawki podatków dochodowych!

  Podatek PIT jest tylko jednym z elementów systemu podatkowego, dlatego na wielkość obciążeń podatkowych nie można patrzeć jedynie przez pryzmat tego podatku - wskazuje resort finansów odnosząc się do skargi RPO dot. zbyt niskiej kwoty wolnej od podatku.

 • Emerytura z szarej strefy

  Katarzyna K. pracuje w gabinecie kosmetycznym. Od kilku lat szefowa wypłaca jej część pensji "do ręki". Pani Kasia gromadziła w tym roku dokumenty potrzebne do obliczenia kapitału początkowego. Zainteresowała się przy okazji, ile będzie wynosić jej emerytura. Była przerażona, gdy okazało się, że dostanie grosze - pisze "Dziennik Łódzki".

 • Powstanie PGG dobre dla wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego - Szydło

  Górnicze i energetyczne spółki, banki, instytucje finansowe i związkowcy porozumieli się ws. zasad utworzenia Polskiej Grupy Górniczej, która przejmie kopalnie Kompanii Węglowej. Przedstawiciele rządu podkreślają, że ten krok uratuje miejsca pracy i wzmocni bezpieczeństwo energetyczne.

 • Skończcie z wyzyskiem!

  Dziś najniższa płaca wynosi 1500 zł brutto, czyli 1111 zł netto. To zaledwie o 136 zł więcej niż minimum socjalne dla jednej osoby. Tak niski dochód nie pozwala na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych wielu Polaków. Jak wynika z badań GUS aż 12 proc. pracowników żyje w rodzinach, w których poziom wydatków jest niższy od minimum egzystencji.

 • ZUS w komfortowej sytuacji, ale legion młodych emerytów może mu zaszkodzić

  Fundusz Ubezpieczeń Społecznych jest w najlepszej kondycji od co najmniej 10 lat. Rośnie zdolność do obsługi bieżących zobowiązań ze spływających składek, ale możliwość wcześniejszego niż teraz przechodzenia na emeryturę zmniejszy dochody i zwiększy wydatki ZUS. Sprzyjać mu będzie sytuacja na rynku pracy.