• Informacje na temat:

  ile wynosi placa minimalna netto

Artykuły na temat: ile wynosi placa minimalna netto
 • Jak policzyć swoje wynagrodzenie netto?

  W internecie dostępne są gotowe kalkulatory wynagrodzeń, które ułatwiają obliczenie płacy w ujęciu netto, czyli na rękę. Co ciekawe, nie wszyscy pracujący zdają sobie sprawę z tego jaka część ich wynagrodzenia brutto jest przeznaczana na różnego rodzaju składki. To, ile wynoszą poszczególne składki odprowadzane z naszego wynagrodzenia, może być ważne, jeżeli chcemy sprawdzić, czy pracodawca...

 • Socjalnych bonusów od PiS już nie będzie. Teraz partia chce obniżać podatki

  W PiS panuje przekonanie, że socjalnych bonusów już wystarczy. Teraz trzeba wyciągnąć rękę do pracujących. Są ku temu dwa powody: wybory i dobra sytuacja budżetu.

 • RAPORT RMF: Ile płacą na Zachodzie?

  ...razem sumy podane są w euro. W większości krajów minimalna płaca netto wynosi więc, w przeliczeniu, ok. 4500 zł miesięcznie. Oczywiście przeprowadzka na stałe wiąże się już z koniecznością ponoszenia(...) większą sumę niż w Hiszpanii, polecamy poniższą tabelę zawierającą porównanie przeciętnej, przeliczonej na złote, miesięcznej płacy krajowej netto według statystyk lokalnych i danych OECD. Powyższa...

 • Obietnice wyborcze PO i PiS: Ile będą nas kosztować?

  Maraton przedwyborczych obietnic nabiera tempa. Czołowe partie polityczne w Polsce przedstawiły w sobotę swoje propozycje gospodarcze i wskazały na główny nurt zmian, którym chcą podążać przez najbliższe lata. Sprawdzamy, ile te obietnice będą kosztować.

 • Przewoźniku płacz i płać, czyli o wynagrodzeniach minimalnych w Europie

  Płaca minimalna w Polsce stale wzrasta od 2000 roku. Nowe stawki mają zastosowanie do wszystkich zawodów i branż, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, regionu czy wyników finansowych, co wśród niektórych pracodawców z sektora transportu ciężkiego spotyka się ze sprzeciwem.

 • Czas na nowe stawki podatków dochodowych!

  Podatek PIT jest tylko jednym z elementów systemu podatkowego, dlatego na wielkość obciążeń podatkowych nie można patrzeć jedynie przez pryzmat tego podatku - wskazuje resort finansów odnosząc się do skargi RPO dot. zbyt niskiej kwoty wolnej od podatku.

 • ...traktowanie w pracy lub za odejście z niej z powodu mobbingu. Pracownik dostanie wówczas tyle, ile wynosi minimalna pensja, czyli 2000 zł; najmniejsza podstawa zasiłku chorobowego – 2000 zł; l maksymalna(...) wynosi 2000 zł brutto, czyli 1459,47 zł na rękę. Tyle syn musi dostać, jeśli będzie pracował w pełnym wymiarze czasu, i to bez względu na staż. Zniesiono bowiem możliwość obniżania minimum dla...

 • Kogo wesprze Fundusz Alimentacyjny? Samodzielnym rodzicom oferuje "jałmużnę"

  75 zł po 11 latach - o tyle ma wzrosnąć kryterium dochodowe do Funduszu Alimentacyjnego. - Lepiej pracować na czarno, niż liczyć na tę jałmużnę - mówią samodzielni rodzice i piszą list do polityków. Dochód osiągnięty w 2017 r., czyli minimum 1459,48 zł, wykluczył te rodziny z pomocy, gdyż przekroczyły "magiczny próg" o 9 zł.

 • Nowa płaca minimalna to wyższe koszty firm

  ...stycznia 2014 r. płaca minimalna wzrośnie o 80 zł. Tak wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z 11 września 2013 r. w tej sprawie (Dz.U. poz. 1074). Jak informował w czasie ostatniego posiedzenia(...) m.in. premie i nagrody. Przy ustalaniu wysokości pensji nie należy uwzględniać nagród jubileuszowych, odpraw emerytalnych i rentowych oraz wynagrodzenia za godziny nadliczbowe, mimo że znajdują się na...

 • Zyskają gorzej zarabiający, ale nie wszyscy. W jednolitym podatku jest "haczyk"

  Wprowadzając jednolitą daninę, rząd chce zmniejszyć obciążenia podatkowe dla ponad 3 mln osób, które dziś zarabiają do 8 tys. zł rocznie. Zapłaci za to 300 tys. podatników o najwyższych dochodach.