• Informacje na temat:

  ile wynosi podatek od osób fizycznych

Artykuły na temat: ile wynosi podatek od osób fizycznych
 • Kto i ile zyska na obniżce składki rentowej

  ...z podatku dochodowego od osób fizycznych i składek na NFZ (wzrost składek do NFZ szacowany jest w latach 2007-2009 na kwoty 0,3 mld zł, 1,2 mld zł i 1,3 mld zł). Rząd szacuje, że uwzględniając wszystkie te(...) (Dz. U. z 2007 r. nr 11, poz. 74 z późn. zm.). W efekcie wzrosną pensje netto pracujących osób, zmniejszą się obciążenia osób prowadzących działalność gospodarczą oraz koszty firm z tytułu...

 • Ile wynosi podatek od nieruchomości? Stawki rosną, wpływy też

  Podatek od nieruchomości stanowi największy podatkowy wpływ do budżetów gmin. Radni mają możliwość obniżenia maksymalnej stawki ustawowej, by np. rozkręcić działalność gospodarczą na swoim terenie.

 • Ulgi na dzieci

  Jeśli wychowujesz pociechy, możesz zmniejszyć swój roczny podatek – sprawdź, jakie są limity dochodowe i ile możesz odliczyć.

 • Jednolity podatek mocno uderzy w samozatrudnionych. Rozliczający się liniowo stracą ponad 16 mld zł

  Zmiany w podatkach, które szykuje PiS będą, jak ostrzegają eksperci, ciosem w kilkaset tysięcy ludzi prowadzących jednoosobowe firmy. Łącznie zapłacą państwu - według wyliczeń DGP - o 16 miliardów złotych. To oznacza, że wiele takich firm ucieknie przed podatkiem poza granice Polski.

 • Artykuł 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowi, iż pracodawcy jako płatnicy mają obowiązek obliczać i pobierać w ciągu roku zaliczki na podatek dochodowy od osób, które uzyskują od(...), zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, skalę podatkową, ulgę podatkową, składkę na ubezpieczenia zdrowotne (odliczana od podatku), zaliczkę na podatek oraz wynagrodzenie netto do wypłaty...

 • Sprzedaż towarów kupionych na chińskim serwisie z podatkiem

  Założyłem sklep internetowy i planuję się zająć pośrednictwem w imporcie azjatyckich towarów. Pomysł podsunął mi znajomy - niedawno wrócił z Pekinu, gdzie nawiązał współpracę z twórcami chińskiego serwisu, który oferuje na sprzedaż żywność, odzież i elektronikę. Po rozmowie z nim postanowiłem zostać pośrednikiem - będę zbierał zamówienia na produkty i oferował je na sprzedaż na swojej stronie internetowej. Produkty przesyłałby do Polski ich producent. Czy czekają mnie obowiązki wobec fiskusa?...

 • Jeśli do końca grudnia tego roku wesprzesz darowizną wybraną organizację pożytku publicznego, będziesz mógł zmniejszyć swój podatek za 2013 rok.

 • Śmierć nie zwolni z podatków. Projekt ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej

  W życiu pewne są dwie rzeczy: śmierć i podatki. Podatki są jednak pewniejsze - w świetle niektórych pomysłów legislacyjnych śmierć zdaje się jedynie pojęciem względnym. Ministerstwo Rozwoju chce na przykład, by mimo zgonu przedsiębiorcy zachować ciągłość rozliczeń podatkowych jego firmy.

 • Przeciętnie w zeszłym roku zarobiliśmy średnio 13 tys. 440 zł

  Jak podało Ministrestwo Finansów przeciętny dochód podatnika za zeszły rok wyniósł 13 tys. 440 zł, a podatek 2 tys. 328 zł. Efektywne stawki PIT rozliczanego za 2010 r. wg skali podatkowej wyniosły 14,07 proc. i 22,03 proc. Podatek od osób opodatkowanych wg skali wyniósł 43,8 mld, a od opodatkowanych 19-proc. stawką liniową 12 mld zł - poinformował resort finansów.

 • Nowy podatek od 2019 r.

  Od stycznia 2019 r. branża nieruchomości będzie musiała zmierzyć się z nowym podatkiem. Jego wprowadzenie wywołało wiele dyskusji zarówno w środowisku prawników, jak i samych przedsiębiorców. Konstrukcja podatku jest bowiem dość specyficzna. Z tego powodu niewątpliwie będzie on wyzwaniem nie tylko dla samych podatników, ale również dla prawników i księgowych. Co się zmieni? Jak ustalić wysokość nowego zobowiązania?