• Informacje na temat:

  ile wynosi składka zus od umowy zlecenia

Artykuły na temat: ile wynosi składka zus od umowy zlecenia
 • ...w decydowaniu, kiedy i ile czasu poświęci na wykonywanie zlecenia. Nie ma obowiązku przebywać w firmie przez cały czas. Żadne przepisy nie chronią trwałości umowy-zlecenia, nie musi być zawarta na(...) wykonanie zlecenia komuś innemu, gdy wynika to z umowy albo okoliczności go do tego zmuszają. W takiej sytuacji musi niezwłocznie poinformować zlecenio-dawcę o tej osobie i jej miejscu zamieszkania...

 • Składki ubezpieczeniowe przedsiębiorcy w rozliczeniach podatkowych

  Przedsiębiorcy będący osobami fizycznymi mają obowiązek opłacania składek na ubezpieczenia społeczne oraz ubezpieczenie zdrowotne. Wydatki z nimi związane przepisy pozwalają uwzględniać w rachunku podatkowym. Sposób rozliczenia tych składek uzależniony jest zarówno od ich rodzaju, jak i od formy opodatkowania, z jakiej korzysta przedsiębiorca.

 • Umowy o dzieło: Oskładkowania nie będzie, ale PIP zaostrzy kontrole

  Zamiast ustawy wprowadzającej oskładkowanie wszystkich umów o dzieło ZUS oraz Państwowa Inspekcja Pracy mają zaostrzyć kontrole pracodawców. Firmy są na przegranej pozycji, bo sądy powtarzają argumenty zakładu.

 • Ulga Morawieckiego na własne ryzyko

  Ubezpieczenia w ZUS: Zwolnienie prowadzących działalność przez pół roku z obowiązku płacenia składek może mieć opłakane skutki. Przedsiębiorcy, którzy ulegną poważnym wypadkom, zostaną zostawieni na pastwę losu.

 • ...1 Jeśli przeszliśmy na emeryturę po osiągnięciu wieku emerytalnego, możemy zarabiać bez ograniczeń. Niezależnie od tego, ile dorobimy, ZUS nie zmniejszy nam wypłat. Również bez ograniczeń wolno nam dorabiać na emeryturze częściowej. Na to świadczenie może przejść mężczyzna w wieku 65 lat i kobieta w wieku 62 lat, a wynosi ono 50 proc. tego, co w chwili odejścia wypracowaliśmy...

 • Za oknem pogoda dopisuje - z jednej strony stali pracownicy zaczynają brać urlopy, z drugiej dla wielu biznesów rozpoczyna się gorący sezon letni i zaczyna brakować rąk do pracy. Przy podpisywaniu umów zlecenia czy o dzieło na okres wakacji warto pamiętać o zbiegu tytułów do ubezpieczeń. Dokonując dobrego wyboru można zaoszczędzić na ZUS-ie.

 • Tak wygląda rynek pracy więźniów w Polsce. Kto ich zatrudnia i ile zarabiają?

  ...3150 zł miesięcznie - tyle kosztuje utrzymanie więźnia w Polsce. Kwota ta ciągle rośnie, a pieniądze na ten cel płyną z naszych podatków. Blisko 70 proc. skazanych w ogóle nie pracuje, dlatego resort sprawiedliwości chce to zmienić. Jak dziś wygląda praca więźniów, ile zarabiają i jakie mają szanse na zatrudnienie po wyjściu na wolność?

 • ZUS będzie płatny od każdej umowy?

  Rzeczpospolita wczoraj doniosła, że rząd planuje, płacenie pełnej składki na ZUS od każdej umowy o pracę, dzieło czy zlecenie. Jest to związane m.in. z planami powrotu do niższego wieku emerytalnego, który zgodnie z projektem złożonym w Sejmie przez prezydenta Andrzeja Dudę ma wynosić 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.

 • Opodatkowanie umów zlecenia w 2012 r.

  Pracodawca ma prawo zawrzeć z własnym pracownikiem umowę zlecenia na wykonywanie czynności różniących się od obowiązków wynikających z umowy o pracę.

 • Wiceprezes ZUS: Jednakowe oskładkowanie umów to herezja, do której dorastamy

  - W ciągu ostatnich pięciu lat ZUS wdrożył kilkadziesiąt różnego rodzaju zmian ustawowych i w każdym przypadku uczynił to na czas. Jestem przekonany, że przy zachowaniu pewnych warunków brzegowych, jesteśmy w stanie tak jak do tej pory skutecznie wprowadzać wszelkie uchwalane zmiany - mówi Paweł Jaroszek, wiceprezes ZUS.