• Informacje na temat:

  ile wynosi średnia krajowa w polsce

Artykuły na temat: ile wynosi średnia krajowa w polsce
 • Ile chcą zarabiać studenci?

  Przeciętne oczekiwane wynagrodzenie polskiego studenta wynosi ponad 1 tys. USD netto miesięcznie - wynika z raportu "Global Salary Expectations 2014", opublikowanego przez portal universumglobal.com. W krajach rozwiniętych gospodarczo, takich jak Niemcy czy Japonia, studenci spodziewają się zarabiać w swojej pierwszej pracy znacznie więcej niż w krajach dotkniętych kryzysem. W Polce studenci...

 • Polska to raj podatkowy. Dla bogatych

  Może się wydawać, że mamy system podatkowy gwarantujący obywatelom sprawiedliwą redystrybucję gospodarczego wzrostu. Nic bardziej mylnego.

 • Polacy i Niemcy: Jak pracują, ile zarabiają?

  Prezydent Niemiec powiedział swego czasu, że Polacy są bardziej pracowici niż Niemcy, czym wywołał dyskusję i w Polsce, i w Niemczech. Sprawdziliśmy, czy to prawda.

 • Ekolodzy złożyli skargę do KE ws. złej jakości powietrza w Polsce

  Organizacje ekologiczne ClientEarth, Miasto Jest Nasze, Greenpeace Polska i Akcja Demokracja złożyły w piątek skargę do Komisji Europejskiej w sprawie złej jakości powietrza w Polsce. Pod skargą zebrano ponad 25 tys. podpisów.

 • Tak wygląda rynek pracy więźniów w Polsce. Kto ich zatrudnia i ile zarabiają?

  ...3150 zł miesięcznie - tyle kosztuje utrzymanie więźnia w Polsce. Kwota ta ciągle rośnie, a pieniądze na ten cel płyną z naszych podatków. Blisko 70 proc. skazanych w ogóle nie pracuje, dlatego resort sprawiedliwości chce to zmienić. Jak dziś wygląda praca więźniów, ile zarabiają i jakie mają szanse na zatrudnienie po wyjściu na wolność?

 • Plan Morawieckiego: Polska ma zbyt niski poziom inwestycji

  Polska ma zbyt niski poziom inwestycji, zarówno na tle regionu, jak i krajów które dogoniły pod względem poziomu życia państwa rozwinięte (patrz również: Raport FOR "Następne 25 lat"). Wicepremier Morawiecki słusznie zwraca uwagę na potrzebę inwestycji i dalszej budowy kapitału krajowego, zamiast konsumpcji finansowanej długiem, w szczególności zagranicznym. Niestety rząd w ramach programu "Rodzina 500+" planuje właśnie napędzać konsumpcję zwiększając zadłużenie.

 • Ilu Polaków rzuciłoby pracę, gdyby wygrało 1 mln zł?

  ...około 5 proc. odsetek rocznie, miesięcznie do dyspozycji byłoby około 3400 zł, czyli nieco więcej niż wynosi średnia krajowa. Wystarczy, by żyć, ale nie wystarczy na szaleństwa i zbytki. Na jaką(...) przebadanych przez Gallup Polacy są jednak bardziej przedsiębiorczy. O ile aż 25-40 proc. Amerykanów zrezygnowałoby z pracy i przestało zarobkować, żyjąc z odsetek, o tyle w Polsce na taki krok...

 • W marcu ceny węgla energetycznego na krajowym rynku były najwyższe od stycznia ubiegłego roku - wynika z analizy indeksów cenowych, tworzonych wspólnie przez Agencję Rozwoju Przemysłu i Towarową Giełdę Energii. Rosnące ceny oznaczają wyższe przychody producentów węgla.

 • Ile naprawdę zarabiają górnicy?

  ...średnia płaca w gospodarce narodowej (3650 zł). Konsekwentnie lepiej płacił sektor publiczny: w ubiegłym roku średnio o 10 proc. więcej niż w prywatnym. CZYTAJ RÓWNIEŻ: Polsce nie starcza węgla(...) w przedsiębiorstwach prywatnych płace pracowników kopalń węgla kamiennego można tłumaczyć ich dużą siłą polityczną w Polsce. Ile naprawdę zarabia górnik? Robotnicy w górnictwie - także ci, którzy muszą pracować pod...

 • Polacy mają zarabiać więcej. PiS ma na to kilka pomysłów

  W grę wchodzą różne rozwiązania od podwyższenia kwoty wolnej do nowej niższej stawki PIT - mówi nam jeden z członków rządu. Prace nad możliwymi rozwiązaniami trwają od kilku tygodni.