• Informacje na temat:

  ile wynosi staż w 2014

Artykuły na temat: ile wynosi staż w 2014
 • Idę na świadczenie przedemerytalne, ale przedtem muszę być na bezrobociu. Ile teraz wynosi zasiłek? Wanda Ż., Serock...

 • Równoległa praca i nauka w stażu urlopowym

  Staż urlopowy jest okresem, który pozwala pracownikowi na nabycie prawa do urlopu albo na uzyskanie wyższego wymiaru urlopu. Jednakże inne okresy podlegają zaliczeniu do stażu warunkującego prawo do urlopu, a inne do stażu wpływającego na wymiar urlopu. Jednoczesna praca i nauka może być zaliczona tylko jako jeden z tych okresów.

 • Wynagrodzenia w bankowości w 2014 roku

  Mediana wynagrodzeń w bankowości wyniosła 5500 zł brutto miesięcznie - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2014 roku. Połowa zatrudnionych w tej branży zarabiała od 3550 do 9200 zł. A pensja co dziesiątego pracownika nie przekraczała 2620 zł.

 • Ubezpieczenia? Możemy mieszkać tam, gdzie chcemy? Cieszmy się tym, co mamy

  Nie musimy mieć dzieci. Możemy mieszkać, gdzie chcemy. Na starość dostaniemy tyle, ile odłożyliśmy. Własność prywatna górą. Na razie te zdania są prawdziwe, ale tak nie musi być wiecznie.

 • Ile chcą zarabiać studenci?

  Przeciętne oczekiwane wynagrodzenie polskiego studenta wynosi ponad 1 tys. USD netto miesięcznie - wynika z raportu "Global Salary Expectations 2014", opublikowanego przez portal universumglobal.com. W krajach rozwiniętych gospodarczo, takich jak Niemcy czy Japonia, studenci spodziewają się zarabiać w swojej pierwszej pracy znacznie więcej niż w krajach dotkniętych kryzysem. W Polce studenci...

 • Finansowy portret Polaków 2014. Plany na rok 2015

  O ile na początku 2014 roku ożywienie w gospodarce nie przekładało się jeszcze na wyraźny optymizm Polaków, to w ostatnim kwartale nastroje były już zdecydowanie lepsze.

 • Ile płacą organizacje pozarządowe?

  Mediana wynagrodzeń w organizacjach pozarządowych wyniosła 3851 zł brutto miesięcznie - wynika z przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2014 roku Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń.

 • Czy będzie się opłacało przejść wcześniej na emeryturę?

  Wprowadzenie stażu emerytalnego jako kryterium wcześniejszego przejścia na emeryturę będzie oznaczało znaczące zmniejszenie emerytur dla osób, które skorzystają z tej możliwości.

 • Ile zarabiają sprzedawcy w sklepach?

  Ogólne dane statystyczne na temat płac w handlu nie dają informacji o zarobkach najliczniejszej wśród handlowców grupy pracowników - czyli sprzedawców i kasjerów. Korzystając z badania wynagrodzeń według zawodów, zrealizowanego przez Główny Urząd Statystyczny, portal wynagrodzenia.pl przeanalizował te płace. Baza pochodzi z opublikowanego w 2014 roku badania przeprowadzonego w październiku 2012

 • Po wygranych wyborach w 2010 r. premier V. Orban zakwestionował dotychczasowy model społeczno-ekonomiczny Węgier, w którym centralne miejsce zajmował demokratyczny system sprawowania władzy politycznej oraz gospodarka wolnorynkowa z dominującą rolą własności prywatnej. W 2014 r. stwierdził wprost, że wzorcowymi modelami do naśladowania dla Węgier są Rosja, Turcja czy Chiny, czyli kraje