• Informacje na temat:

  ile wynosi stopa inflacji w polsce

Artykuły na temat: ile wynosi stopa inflacji w polsce
 • Związki zawodowe: Płaca minimalna w 2014 r. powinna wynosić 1720 zł

  Płaca minimalna w 2014 r. powinna wynosić 1720 zł (obecnie wynosi 1600 zł brutto) - to wspólne stanowisko związków zawodowych reprezentowanych w Komisji Trójstronnej - podał szef FZZ Tadeusz Chwałka. Wyliczenia MPiPS mówią o poziomie 1680 zł na 2014 r.

 • Rada Polityki Pieniężnej bacznie przygląda się złotemu

  Zgodnie z oczekiwaniami, Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe w Polsce na dotychczasowym poziomie. Stopa referencyjna w skali rocznej nadal wynosi 1,50 proc., stopa depozytowa 0,50 proc., stopa lombardowa 2,50 proc., stopa redyskontowa 1,75 proc.

 • Polsce grozi katastrofa demograficzna. Bez imigrantów wkrótce zabraknie rąk do pracy

  ...przekroczyła go o 30 proc.". Później nad Renem doświadczono bezprecedensowego boomu gospodarczego. O ile stopa bezrobocia w 1948 r. wynosiła 5,5 proc., a później wzrosła do prawie 10 proc., to już w 1962(...), że Polska jest wolna od niebezpieczeństwa niedoboru siły roboczej - według Ministerstwa Pracy na koniec sierpnia 2014 r. stopa bezrobocia wynosiła w Polsce 11,7 proc. - to jednak prognozy GUS...

 • Złe wieści dla kredytobiorców - wzrost stóp procentowych

  Wiele wskazuje na to, że dobre czasy dla posiadaczy kredytów mieszkaniowych, ale także osób, które chcą się kredytować, by kupić mieszkanie - kończą się. Po ponad 2 latach skończył się czas niskich cen w Polsce, czyli deflacji. Wróciła inflacja - ceny znów idą w górę, a to oznacza, że prędzej czy później w górę pójdą także stopy procentowe NBP.

 • Europejski kryzys zagląda do Polski

  ...równie długotrwała, a dodatkowo znacznie bardziej wyraźna. Sięgająca 11 proc. stopa bezrobocia jest wyższa niż w czasie największego nasilenia kryzysu gospodarczego z 2008 roku. Dynamika PKB obniża się(...) spadać, osiągając w maju 12,6 proc. Obawy budzić może zdecydowany spadek dynamiki sprzedaży detalicznej. O ile w pierwszych miesiącach roku sięgała ona 8,9-9,9 proc., to w kolejnych wynosiła już tylko...

 • Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję odnośnie do stóp procentowych w Polsce

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła bez zmian stopy procentowe - poinformował w komunikacie Narodowy Bank Polski po zakończonym w środę dwudniowym posiedzeniu RPP. Złoty osłabił się do kluczowych walut - euro, dolara i franka.

 • ...gwałtownie na wartości, a więc aby nie groził nam wybuch inflacji. Po drugie, NBP jest bankiem innych banków w Polsce. Oznacza to, że reguluje rozliczenia między bankami komercyjnymi i ich płynność, w tym(...) stabilnego poziomu cen. Głównym narzędziem kontroli inflacji są stopy procentowe, ustalaniem ich wysokości zajmuje się organ NBP – Rada Polityki Pieniężnej (RPP). Najważniejsza z nich jest stopa...

 • Założenia polityki pieniężnej na 2017 r.

  W 2017 r. podstawowym celem polityki pieniężnej NBP będzie utrzymanie stabilnego poziomu cen, przy jednoczesnym wspieraniu polityki gospodarczej Rządu, o ile nie ogranicza to realizacji podstawowego celu NBP.

 • W Polsce bankiem centralnym jest Narodowy Bank Polski (NBP). To on odpowiada za politykę pieniężną naszego państwa. Termin ten brzmi bardzo enigmatycznie i w pierwszym momencie nie widać związku pomiędzy ogólnopaństwowym działaniem a budżetem domowym konkretnej rodziny. Ten związek jednak istnieje i jest bardzo wyraźny.

 • Jak uchronić kapitał przed inflacją?

  Skoro nie lokaty to może mieszkania na wynajem? Za drogie? To może obligacje skarbowe lub korporacyjne albo fundusze inwestycyjne? Oto przegląd pomysłów na ratowanie oszczędności przed inflacją.