• Informacje na temat:

  ile wynosi wynagrodzenie na stażu

Artykuły na temat: ile wynosi wynagrodzenie na stażu
 • Ile muszę mieć stażu u danego pracodawcy, żeby dostać od niego odprawę emerytalną? Wiesława G.

 • Niższy wiek emerytalny to niższa emerytura. Ile stracimy na zmianach?

  Sejm zaczyna prace nad projektem prezydenta Andrzeja Dudy obniżającym wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. A choć na projekcie widnieje data wejścia w życie 1 stycznia 2016 r., to ustawa zacznie działać w bliżej nieokreślonej przyszłości, ale na pewno nie na początku roku.

 • Od paru lat pracuję za minimalną pensję. Ile teraz wynosi i co się na nią składa? Robert, Hajnówka...

 • Czy będzie się opłacało przejść wcześniej na emeryturę?

  Wprowadzenie stażu emerytalnego jako kryterium wcześniejszego przejścia na emeryturę będzie oznaczało znaczące zmniejszenie emerytur dla osób, które skorzystają z tej możliwości.

 • Wynagrodzenia w miastach różnej wielkości

  Mediana płac w małych miastach, czyli do 25 tys. mieszkańców, wynosiła w 2014 roku 3300 zł brutto miesięcznie. W średnich miastach (20-100 tys. mieszkańców) wyniosła ona 3500 zł. W dużych miastach (100 tys. mieszkańców i więcej), przeciętnie pracownicy zarabiali 4200 zł, a w Warszawie 6000 zł brutto - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2014 roku.

 • Zawód księgowy - czy to się opłaca?

  Nawet 10 tys. złotych netto wynagrodzenia może otrzymywać księgowy, kiedy średnia zarobków w tej branży w 2016 roku wynosiła 3,9 tys. Skąd wynikają tak duże różnice i jakie warunki trzeba spełniać, aby zarabiać wysokie kwoty?

 • Wynagrodzenia w Polsce Wschodniej w 2014 roku

  ...znajduje się dokładnie po 50 proc. danych. Innymi słowy, jeżeli mediana wynosi 2000 zł, to znaczy, że wynagrodzenie połowy osób w danej grupie jest niższe, a połowy wyższe od 2000 zł. dolny kwartyl - wartość, poniżej której mieści się 25 proc. danych. Innymi słowy, jeżeli dolny kwartyl wynosi 1500 zł, to wynagrodzenie 1/4 osób w danej grupie są niższe, a 3/4 osób wyższe od 1500 zł. górny...

 • Ubezpieczenia? Możemy mieszkać tam, gdzie chcemy? Cieszmy się tym, co mamy

  Nie musimy mieć dzieci. Możemy mieszkać, gdzie chcemy. Na starość dostaniemy tyle, ile odłożyliśmy. Własność prywatna górą. Na razie te zdania są prawdziwe, ale tak nie musi być wiecznie.

 • Wynagrodzenia w branży ubezpieczeniowej w 2013 roku

  ...przedstawione stawki stanowią wynagrodzenie całkowite brutto wyrażone w zł, o ile w tekście nie przedstawiono inaczej. Co drugi pracownik zarobił ponad 5000 zł, a co czwarty więcej niż 9000 zł Jak wynika(...) Wynagrodzenie co drugiego pracownika szeregowego wynosiło 2687 zł. W przypadku specjalistów mediana wynagrodzenia całkowitego brutto była wyższa o 86 proc. Mediana wynagrodzeń całkowitych brutto kierowników...

 • Trzy lata z niższym ZUS. Preferencyjne stawki dla 100 tysięcy przedsiębiorców

  Istnieje duża szansa, że osoby, które założyły działalność gospodarczą w 2016 r., będą płaciły preferencyjne stawki na ubezpieczenie społeczne (naliczane od 30 proc. minimalnego wynagrodzenia) do końca 2018 r. Czyli w najlepszym wypadku nawet przez trzy lata od chwili zarejestrowania firmy.