• Informacje na temat:

  ile wynosi wynagrodzenie za staż w 2013 roku

Artykuły na temat: ile wynosi wynagrodzenie za staż w 2013 roku
 • Wynagrodzenia w branży ubezpieczeniowej w 2013 roku

  Po raz jedenasty przedstawiamy Państwu podsumowanie Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW). W 2013 roku uczestniczyło w nim 122 499 respondentów, co sprawia, że jest to największe pozarządowe badanie płac w Polsce. OBW jest jedynym badaniem, które zawiera dane z ponad 25 000 firm i dostarcza informacje o płacach na ponad 600 stanowiskach.

 • Emeryci na krawędzi finansowej katastrofy. Waloryzację w 2016 roku odczują tylko najbogatsi

  W przyszłym roku minimalne emerytury wzrosną o 5 zł. To efekt zaproponowania przez rząd procentowego wskaźnika waloryzacji.

 • Wynagrodzenia inżynierów w 2013 roku

  Przeciętne wynagrodzenie w 2013 roku wynosiło 4050 zł - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń. Mediana wynagrodzenia osób z wykształceniem wyższym magisterskim inżynierskim wyniosła natomiast(...) w sektorze publicznym, gdzie przeciętne wynagrodzenie nie osiągnęło wartości 4000 zł (nauka, szkolnictwo - 3800 zł, sektor publiczny - 3861 zł).  Ile powinieneś zarabiać? Weź udział w Ogólnopolskim...

 • Jak obniżenie wieku emerytalnego wpływa na wysokość emerytur kobiet?

  Od października 2017 roku kobiety, które ukończyły 60 lat, a mężczyźni 65, uzyskali prawo do emerytury. Obniżenie wieku emerytalnego powoduje wzrost liczby wypłacanych emerytur i wiąże się również z konsekwencjami dla samych uprawnionych do świadczeń.

 • Wynagrodzenia kierowników w 2013 roku

  W 2013 roku mediana wynagrodzenia całkowitego brutto kierowników w Polsce wyniosła 6200 zł. Co czwarta osoba, zajmujące tego typu stanowisko zarabiała ponad 9600 zł. Płace 25 proc. osób nie przekraczały 4200 zł – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak.

 • Po wygranych wyborach w 2010 r. premier V. Orban zakwestionował dotychczasowy model społeczno-ekonomiczny Węgier, w którym centralne miejsce zajmował demokratyczny system sprawowania władzy politycznej oraz gospodarka wolnorynkowa z dominującą rolą własności prywatnej. W 2014 r. stwierdził wprost, że wzorcowymi modelami do naśladowania dla Węgier są Rosja, Turcja czy Chiny, czyli kraje autorytarne z wysokim udziałem przedsiębiorstw kontrolowanych przez władze centralne.

 • Wynagrodzenia w telekomunikacji w 2013 roku

  Płace osób pracujących telekomunikacji należały do jednych z najwyższych w Polsce. Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, mediana wynagrodzeń całkowitych brutto w branży telekomunikacyjnej wyniosła w 2013 roku 5600 złotych.

 • ZUS w komfortowej sytuacji, ale legion młodych emerytów może mu zaszkodzić

  Fundusz Ubezpieczeń Społecznych jest w najlepszej kondycji od co najmniej 10 lat. Rośnie zdolność do obsługi bieżących zobowiązań ze spływających składek, ale możliwość wcześniejszego niż teraz przechodzenia na emeryturę zmniejszy dochody i zwiększy wydatki ZUS. Sprzyjać mu będzie sytuacja na rynku pracy.

 • Wynagrodzenia w działach obsługi klienta w 2013 roku

  Mediana wynagrodzeń całkowitych brutto osób pracujących w działach obsługi klienta wyniosła w 2013 roku 3200 zł. Płaca co czwartego pracownika przekraczała 4900 zł. 25 proc. osób, zajmujących się obsługą klienta zarabiało mniej niż 2250 zł - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak.

 • Dlaczego reforma emerytalna w Polsce była konieczna?

  Reforma systemu emerytalnego w Polsce w dalszym ciągu budzi spore kontrowersje. Niniejszy artykuł nie tylko wyjaśnia wprowadzane zmiany, ale także stanowi obiektywną próbę uzasadnienia ich konieczności.