• Informacje na temat:

    ile wynoszą dopłaty dla rolników

Artykuły na temat: ile wynoszą dopłaty dla rolników
  • Obietnice wyborcze PO i PiS: Ile będą nas kosztować?

    Maraton przedwyborczych obietnic nabiera tempa. Czołowe partie polityczne w Polsce przedstawiły w sobotę swoje propozycje gospodarcze i wskazały na główny nurt zmian, którym chcą podążać przez najbliższe lata. Sprawdzamy, ile te obietnice będą kosztować.

  • KE chce zmniejszyć różnice w dopłatach w krajach UE

    KE chce nieco zmniejszyć różnice w dopłatach dla rolników w krajach UE, nowością są jednorazowe dopłaty dla małych gospodarstw - od 500 do 1000 euro rocznie, oraz zachęty dla początkujących rolników - przewiduje reforma Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2014-20.

  • Nowy system unijnych dopłat bezpośrednich, przedstawiony we wtorek przez Komisję Europejską, nie pomniejszy sum kierowanych do polskich rolników, uważa wicedyrektor generalny Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Jerzy Plewa.

  • Od przyszłego roku osoby posiadające ziemię rolną będą mogły otrzymać nawet 400 zł za hektar, bez względu na to, czy ziemia jest przez nich uprawiana. Jedynym warunkiem, jaki stawia Bruksela, jest utrzymywanie gruntów w dobrej kulturze. Pieniądze będą mogli otrzymać również dzierżawcy, jeżeli odpowiednio udokumentują, że ziemia jest przez nich zgodnie z prawem użytkowana.