• Informacje na temat:

  ile wzrośnie emerytura

Artykuły na temat: ile wzrośnie emerytura
 • ...rękę). Mają więc wynosić tyle, ile połowa minimalnego wynagrodzenia za pracę. Obecnie najniższe emerytury wypłacane przez ZUS wynoszą 882,56 zł (brutto). Czyli po odliczeniu podatku i składek emeryci otrzymują około 760 zł. Znacznie niższe podwyżki dotyczą wyższych rent i emerytur. Marcowa waloryzacja będzie wynosić 0,73 proc. To oznacza, że np. emerytura, która teraz wynosi 2000 zł (brutto...

 • Emerytura bez wyrzeczeń?

  Prezydent Bronisław Komorowski niedawno przedstawił raport z propozycjami zmian w III filarze systemu emerytalnego. Obecna ustawa nie rozwiązuje bowiem problemu zapewnienia godziwych świadczeń osobom, które dopiero wchodzą na rynek pracy. Expander radzi, aby bez względu na rozwój wydarzeń, już teraz rozważyć samodzielne oszczędzanie na stare lata.

 • ...budżetu. Według tamtych założeń szacowano, że emerytury i renty wzrosną o 2,14 proc. Okazało się jednak, że podwyżka będzie wynosić jedynie 1,6 proc. To oznacza, że emerytura minimalna wzrośnie o 13 zł, a średnia emerytura będzie wyższa o 32 zł.

 • W przyszłe wakacje możemy być bogatsi nawet o 8 tys. złotych. Powód to zapowiedziana przez wicepremiera Morawieckiego reforma emerytalna. Propozycja zakłada, że pieniądze zgromadzone w OFE staną się naszą własnością.

 • ...emerytur. Ekonomiści szacują, że najniższa emerytura wzrośnie zaledwie o 2,5 zł. Czyli zamiast 880,45 zł, najuboższy emeryt otrzyma 882,95 zł. A przeciętna emerytura, według prognoz, pójdzie w górę o ok(...)Emeryci, którzy niecierpliwie czekają na coroczną podwyżkę swojego świadczenia, mogą być rozczarowani. Choć szczegóły marcowej waloryzacji jeszcze nie są znane, już wiadomo, że przeciętna emerytura...

 • Co czwarty uprawniony do emerytury może chcieć pracować dłużej?

  Obecnie ok. 17 proc. osób nabywających uprawnienia emerytalne decyduje się pracować dłużej - wynika z danych resortu rodziny i pracy. Jego przedstawiciele szacują, że obecna kampania informacyjna na temat emerytur może zwiększyć wskaźnik pracujących dłużej do 20-25 proc.

 • W 2017 roku będzie waloryzacja, ale, z dużym prawdopodobieństwem, wejdzie też w życie sporo zmian związanych z emeryturami i rentami. Prezentujemy proponowane nowości. Pamiętajmy, że to jednak na razie plany. Wszystko w rękach rządu...

 • Waloryzacja rent i emerytur: Świadczenia uwzględnią wzrost PKB

  Rosną szanse, że rząd trwale zmieni zasady waloryzacji rent i emerytur. Wzór na podwyżki może odnosić się do wzrostu gospodarczego.

 • Od pierwszego maja wchodzą w życie zmiany w świadczeniach emerytalnych. Twoja obecna lub przyszła emerytura może być wyższa!

 • W żadnej z przygotowanych przez nas prognoz nie ma informacji, czy i o ile może wzrosnąć składka emerytalna. Jeśli otrzymamy zalecenie przygotowania takiego szacunku, to je wykonamy - mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w rozmowie z DGP.