• Informacje na temat:

  ile zarabia poseł miesięcznie

Artykuły na temat: ile zarabia poseł miesięcznie
 • Ile zarabia poseł? Zarobki parlamentarzystów w Polsce i na świecie

  Na świecie na najwyższe wynagrodzenie mogą liczyć parlamentarzyści w Japonii. W porównaniu z nimi polscy posłowie zarabiają mało, ale w perspektywie kraju należą do elity finansowej.

 • Rząd szykuje ciekawy mechanizm podwyżek

  Od 1 września 2016 r. premier, prezydent i ministrowie, a także zastępcy mają zarabiać od 4 do ponad 7 tys. zł więcej. W efekcie tej zmiany, pensja Beaty Szydło wzrośnie o ponad 7 tys. zł. Posłowie PiS zaproponowali nowe zasady wynagrodzeń wg. współczynnika Giniego opartego o przeciętne wynagrodzenie i płacę minimalną.

 • Europarlamentowi kryzys niestraszny

  Podwyżki w Parlamencie Europejskim. Od początku nowej kadencji każdy europoseł będzie zarabiać ponad 7,6 tysiąca euro, czyli około 35 tysięcy złotych - informuje "Rzeczpospolita". Dla parlamentarzystów z Polski oznacza to kolosalną podwyżkę.

 • Ubezpieczenia? Możemy mieszkać tam, gdzie chcemy? Cieszmy się tym, co mamy

  Nie musimy mieć dzieci. Możemy mieszkać, gdzie chcemy. Na starość dostaniemy tyle, ile odłożyliśmy. Własność prywatna górą. Na razie te zdania są prawdziwe, ale tak nie musi być wiecznie.

 • ..., jeżeli PKB spadnie poniżej 2 proc., to prezydent, czy ministrowie będą zarabiali mniejsze pieniądze - powiedział poseł PiS. Jednocześnie Schreiber zaznaczył, że od 2008 roku nie było znaczących(...). premiera, ministrów, wiceministrów, będą uzależnione od sytuacji gospodarczej; w czasie koniunktury będą oni zarabiać więcej, a podczas kryzysu mniej - to założenie projektu złożonego w Sejmie przez PiS...

 • Tyszka: Wynagrodzenie dyrektor NBP to skandaliczna sytuacja, "koryto plus"

  Wynagrodzenie znajomej prezesa Narodowego Banku Polskiego w wysokości przynajmniej 65 tys. zł miesięcznie to skandaliczna sytuacja, to "koryto plus" - powiedział w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Dodał, że oczekuje jawności wynagrodzeń w NBP.

 • Resort skarbu przytnie zarobki prezesom. Nowa ustawa kominowa pod koniec marca

  ...będą mogli zarobić więcej niż owe 25 tys. zł miesięcznie, ale - jak wynika z deklaracji ministra Jackiewicza - znacznie mniej, niż zarobiliby w prywatnych spółkach o podobnej działalności. I to właśnie oni będą mie ć największe powody do niezadowolenia - w ich przypadku cięcia wynagrodzeń będą największe. - W niektórych spółkach wynagrodzenia menedżerów sięgają 200 tys. zł miesięcznie - zwraca...

 • Narodowy Bank Polski ujawnił wysokości wynagrodzeń

  miesięcznie wynagrodzenie brutto otrzymywał dyrektor departamentu komunikacji i promocji NBP w 2018 r. Jest to najwyższa pensja w banku centralnym, nie licząc prezesa. Ujawnienie informacji o zarobkach w NBP to efekt publikacji prasowych, z których wynikało, że niektórzy pracownicy banku zarabiają około 65 tysięcy złotych miesięcznie.

 • ...wystarczają na życie. Ile mogę dorobić, żeby nie stracić renty? Może Pani dorobić do 2698,50 zł brutto miesięcznie bez obawy utraty renty (ta stawka obowiązuje od 1 września br. i stanowi 70% przeciętnej(...). P. Jan z Elbląga pyta, ile czasu maksymalnie można pobierać rentę okresową? Orzeczenie o czasowej niezdolności do pracy można uzyskać na maksimum 5 lat. Tylko w wyjątkowych sytuacjach lekarz...

 • Czas na nowe stawki podatków dochodowych!

  Podatek PIT jest tylko jednym z elementów systemu podatkowego, dlatego na wielkość obciążeń podatkowych nie można patrzeć jedynie przez pryzmat tego podatku - wskazuje resort finansów odnosząc się do skargi RPO dot. zbyt niskiej kwoty wolnej od podatku.