• Informacje na temat:

  ilość alkoholu do usa

Artykuły na temat: ilość alkoholu do usa
 • Alkohol na firmowych wigiliach? Co na ten temat myślą Polacy?

  Czy w trakcie firmowych imprez z okazji Świąt Bożego Narodzenia powinien być podawany alkohol? 60 proc. Polaków jest przeciwko. Jednocześnie 41 proc. zauważa, że wielu pracowników w czasie firmowych imprez wigilijnych "nie wylewa za kołnierz".

 • Polska wódka ma się szansę stać flagowym produktem eksportowym. Potrzebne jednak większe wsparcie promocyjne

  - Sądzę, że przed polskimi producentami wódki otwierają się ogromne możliwości eksportowe, zarówno w Unii Europejskiej, jak i na całym świecie - ocenia Ulrich Adam, dyrektor generalny Spirits Europe. Rynek napojów alkoholowych w Polsce jest wart ok. 57 mld zł, z czego 40 proc. przypada na rynek wyrobów spirytusowych. Branża podkreśla, że polska wódka to produkt z tradycjami i renomą na całym świecie, o ogromnym potencjale eksportowym. Do jego rozwoju potrzebne jest m.in. wsparcie promocyjne,...

 • Startup-ów eksperymenty z winem

  Wino to też obszar rozwoju startupów. Proponują rozwiązania dotyczące produkcji, dystrybucji i serwowania wina, nawet syntetycznego, a więc powstającego w laboratorium. A inwestorzy są dla nich coraz bardziej łaskawi.

 • Krótka teoria prohibicji i ekonomia dopalaczy

  Restrykcyjna polityka nie rozwiąże zatem problemu dopalaczy. Może prowadzić jedynie do pojawiania się kolejnych, coraz mocniejszych i bardziej niebezpiecznych substancji.

 • Lekkie czasy na rynku piwa

  Kategoria piwa `lite' jest najszybciej rosnącym segmentem piwa na rynkach zachodnich. W Stanach Zjednoczonych już 4 z 5 najlepiej sprzedających się piw, to właśnie piwa "lekkie". Ten gatunek napojów alkoholowych zdobył 47,5% udziału w amerykańskim rynku. Teraz czas na Polskę.

 • Rynki surowcowe zakończyły właśnie trzeci z rzędu kwartał wzrostów. W dużej mierze przyczyniły się do tego ceny energii spowodowane rosnącym ryzykiem geopolitycznym, związanym z niepokojami w Afryce Północnej i na Środkowym Wschodzie.

 • Jak podróżować samolotem?

  Sezon urlopowy w pełni. Tysiące turystów lata w tę i z powrotem między Polską a krajami Morza Śródziemnego. Co jakiś czas media nagłaśniają przypadki awarii samolotów, przez co pasażerowie spędzają na lotniskach nieraz po kilkanaście godzin. Co zrobić, żeby podróż nie zamieniła się w mękę?