• Informacje na temat:

  ilość samochodów w polsce

Artykuły na temat: ilość samochodów w polsce
 • ​Polski pracownik kontra robot. Czy powinniśmy się bać automatyzacji pracy?

  ...mogą stracić pracę, ale tak się nie dzieje. Dlaczego? Bo momentalnie wzrasta ilość pracy związana z rozwiązywaniem i procesowaniem spraw, które inicjuje wspomniany wyżej system. I tutaj zazwyczaj(...) perswazji, negocjacji czy wrażliwości społecznej. Ekonomiści WISE sporządzili własny model ekonometryczny, na podstawie którego oszacowali, które zawody w Polsce są najbardziej podatne na automatyzację...

 • Sieć stacji ładowania samochodów GreenWay ogłasza wprowadzenie opłat

  Największa w Polsce sieć ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych - firma GreenWay Polska - ogłasza wprowadzenie opłat za korzystanie z jej infrastruktury. Cennik może zacząć obowiązywać od 7 maja 2018 roku.

 • 40 proc. firm przewozowych w Polsce ma problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników

  Aż 40 proc. właścicieli i zarządzających firmami przewozowymi w Polsce uważa, że niedobór wykwalifikowanych pracowników na rynku pracy jest jednym z największych wyzwań branży – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Busradar.pl, wyszukiwarki i porównywarki ofert przejazdów autobusowych.

 • Jadwiga Emilewicz: Potrzebujemy więcej nowoczesnych spółek w Polsce

  - Potrzebujemy jeszcze więcej nowoczesnych spółek, które będą wykorzystywać najnowsze technologie, najlepiej te opracowane przez rodzime uczelnie i instytuty. To nie wydarzy się jednak bez zmiany nastawienia uczelni w Polsce, które muszą chcieć wspierać swoich studentów i młodych absolwentów, aby korzystali z ich laboratoriów i jak najszybciej - już na etapie pisania publikacji - mogli

 • Jeszcze kilka lat temu Wielka Brytania cierpiała na deficyt mechaników samochodowych, budowlańców i hydraulików. Teraz przesiadający się ze swoich samochodów na jednoślady Brytyjczycy potrzebują innych specjalistów - rowerowych.

 • Miedź: Od wiatraków do e-samochodów

  Miedź jest niezwykle istotna z punktu widzenia gospodarki. Wykorzystujące ją technologie zwiększają efektywność energetyczną w kluczowych obszarach, takich jak energetyka, budownictwo i przemysł.

 • Czarna wizja rynku pracy: Etat tylko dla najlepszych. Reszta z nas będzie wegetować

  Dużo roboty, mało rąk i głów, które mogłyby ją wykonywać. Wysokie pensje, poszanowanie dla każdego, kto będzie mógł i chciał pracować. Zwłaszcza dla starszych osób, bo to najcenniejsi pracownicy. Etaty zamiast śmieciówek, duża rola związków zawodowych, pracodawcy dbający o komfort pracowników. To jeden z możliwych scenariuszy mówiących o tym, w jaki sposób będzie wyglądał rynek pracy w Polsce A.D...

 • Motoryzacja: Branża samochodowa odpowiada na smog?

  Polska od lat ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej - mówi najnowszy raport NIK. W ponad 90 proc. za ten stan rzeczy odpowiada indywidualne ogrzewanie budynków. Pomimo tego, że samochody przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza tylko w 6 proc., nie zwalnia to producentów od odpowiedzialności za wpływ produkowanych modeli na środowisko.

 • 10 sposobów na szybką gotówkę

  ...nianiami często nie mają oparcia w pisemnej umowie. Takie metody działania nie zapewniają stabilności pracy, ale pozwalają na uniknięcie opodatkowania. W Polsce zaczęły powstawać agencje zajmujące się(...) do wzięcia udziału w badaniu. Wymogiem stawianym przed testerem jest bardzo dobry stan zdrowia, który nie będzie rzutował na wyniki prób badawczych. W Polsce zostanie testerem leków jest obecnie bardzo...

 • Kwestie rozliczeń powinny być maksymalnie uproszczone po to, by zapewnić kierowcom łatwy dostęp do infrastruktury bez względu na to, z jakiego punktu będą chcieli skorzystać. Do tego konieczna będzie implementacja zaawansowanych narzędzi IT, które umożliwią klientom swobodę w wyborze formy płatności za usługę - mówi Łukasz Bednarek, analityk biznesowy z Pionu Energetyki i Gazownictwa w Asseco Poland.