• Informacje na temat:

  import

Artykuły na temat: import
 • Syn przyjaciółki choruje na rzadką wrodzoną chorobę. Jest na nią co prawda lekarstwo, ale bardzo drogie i niedostępne w Polsce. Słyszałam, że można wystąpić o import takiego leku. Do kogo się z tym zwrócić? Maria z Wyszkowa...

 • Rekordowy od lat import węgla z Kaliningradu

  Import węgla z obwodu kaliningradzkiego przez rosyjsko-polskie przejście kolejowe w Braniewie w tym roku będzie rekordowy. Do Polski ma wjechać do końca roku według prognoz ok. 2,75 mln ton - podał Ryszard Chudy z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

 • Die Welt: Polska sprowadzi do pracy katolików z Filipin

  W Polsce brakuje rąk do pracy, sytuacja demograficzna jest dramatyczna, ale rząd nie chce migrantów z krajów muzułmańskich. Czy import pracowników z katolickich Filipin rozwiąże problem?

 • Import z Chin pędzi do Polski

  Od ponad roku gospodarka Chin, w tym chiński eksport, wyraźnie hamuje. Polska jednak coraz chętniej kupuje chińską produkcję. W 2014 r. wartość chińskiego importu do Polski wzrosła o ponad 20 proc. r/r a Chiny zostały naszym drugim najważniejszym partnerem w imporcie, detronizując Rosję.

 • Czy pracownicy z Dalekiego Wschodu zastąpią Ukraińców?

  W Polsce brakuje rąk do pracy, sytuacja demograficzna jest dramatyczna. Czy import pracowników z Dalekiego Wschodu rozwiąże problem? Rząd prowadzi rozmowy z władzami Filipin odnośnie ustalenia zasad współpracy w sprowadzaniu pracowników z tego kraju do Polski. Brakuje pracowników z Ukrainy, którzy wybierają pracę w innych krajach Europy Zachodniej.

 • Środowisko hutnicze za ochroną rynku przed nieuczciwym importem

  Ponad dwie trzecie wykorzystywanej w Polsce stali pochodzi z importu. Część sprowadzanych z zagranicy wyrobów trafia na krajowy rynek po nieuczciwych, zaniżonych cenach - alarmują polscy producenci stali, postulując skuteczną ochronę unijnego rynku przed dumpingiem m.in. z Chin czy Białorusi.

 • Hortex planuje grupowe zwolnienia w zakładzie w Rykach

  ...160 do 170 osób mają objąć grupowe zwolnienia w wytwarzającym mrożonki z warzyw i owoców zakładzie Hortexu w Rykach (Lubelskie). Powodem jest rosyjskie embargo na import mrożonek.

 • Wartość niemieckiego eksportu towarów wyniosła w marcu br. 118,2 mld euro i była wyższa o 0,4 proc. niż w lutym 2017 r. i o 10,8 proc. niż przed rokiem - poinformował we wtorek Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden. Jeszcze bardziej wzrósł import.

 • Polak, dobry lider na czas kryzysu

  Sytuacja na rynku mocno weryfikuje postawy i oczekiwania top menedżmentu. W oddziale międzynarodowej korporacji szef "z importu" już nie jest wcale lepszy niż Polak. Z kolei nasi menedżerowie częściej wygrywają w konkursach o zagraniczne wysokie stanowiska. Udowodnili, że w kryzysie są zdeterminowani, mają dobre pomysły i dobre wyniki.

 • Miedź na giełdzie w Londynie tanieje po danych o spadku importu w Chinach - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.030,00 USD za tonę, po zniżce o 0,2 proc.