• Informacje na temat:

  import chiny

Artykuły na temat: import chiny
 • Nieprawdopodobne Chiny (część 2)

  .... Jednak kilka ważnych miar wzbudza wątpliwości co do prawdopodobieństwa tego, co opublikowano. Dane dotyczące importu i eksportu wydają się rozmijać. Eksport spadł w III kwartale średnio o 20,5 proc., a import o 11,8 proc. Chiński PKB jest w 38 proc. zależny od wyniku w handlu zagranicznym i wydaje się dziwne, że towary produkowane na eksport nie są później eksportowane. Import składa się zarówno...

 • Import z Chin pędzi do Polski

  Od ponad roku gospodarka Chin, w tym chiński eksport, wyraźnie hamuje. Polska jednak coraz chętniej kupuje chińską produkcję. W 2014 r. wartość chińskiego importu do Polski wzrosła o ponad 20 proc. r/r a Chiny zostały naszym drugim najważniejszym partnerem w imporcie, detronizując Rosję.

 • Mit silnej polskiej gospodarki

  ...z kryzysem a tam, gdzie praca jest za bezcen (np. Chiny, Indie), wzrost gospodarczy jest wręcz imponujący. Każdy widzi również, że na Węgrzech, na Słowacji, w Czechach i w Niemczech wzrost PKB jest teraz(...). uzysk dewizowy na import - wysyłały do pracy całe armie Polaków. Prawda o naszej silnej gospodarce to mit podobny do tego, jakim mydlono oczy ludziom w dekadzie Gierka. Wskaźnik wzrostu PKB mamy...

 • Import w Chinach (za sierpień) wypadł mizernie. Oto bowiem, jak podano dziś rano, obniżył się o 13,8 proc. r/r, a oczekiwano ruchu w dół tylko o 8,2 proc. Czyżby oznaczało to, że Chiny faktycznie potrzebują coraz mniej surowców? Do tego eksport spadł o 5,5 proc. r/r, choć tu akurat rezultat był minimalnie lepszy od prognozy, mówiącej o -6 proc.

 • Inwestycje: Nie ma to jak sąsiad Niemiec

  ...wyeksportowaliśmy za Odrę towary za ponad 43 mld zł. Na drugim miejscu jest Francja, ale przepaść jest olbrzymia, bo eksport wynosi 11,3 mld zł. Import z Niemiec to 38,5 mld zł. Na drugim miejscu pod tym(...) skali niemieccy przedsiębiorcy z Polski dali nam 4,8 pkt, więcej niż 18 pozostałych krajów Europy Środkowej i Wschodniej oraz Niemcy i Chiny, o które też pytano w badaniu. - Teraz coraz większą rolę...

 • Chiny deklarują większe otwarcie na import

  - Chiny deklarują większe otwarcie na import, rozmawiałem o rozszerzeniu asortymentu eksportu m.in. o wołowinę oraz owoce i warzywa - poinformował w czwartek minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że jest zadowolony z wizyty w Chinach.

 • W Kielcach nie chcą Chińczyków

  ...poszukiwania pracy za granicą. Ostrzegają także przed perspektywą obniżenia się standardów zatrudnienia. "Zapowiedziana decyzja jest importem chińskiego bezrobocia; nie ma charakteru inwestycyjnego, nie przyciąga bowiem inwestorów lecz jedynie wykonawców" - podkreślił w stanowisku świętokrzyskiej "S" szef jej zarządu Waldemar Bartosz. Lubawski uważa, iż "Chiny to kraj o niezwykłych...

 • Import z Chin do Europy będzie szansą dla Polski

  Polska ma szansę stać się transportowym centrum Europy. Umożliwi to współpraca z wielkimi chińskimi operatorami logistycznymi.

 • Nakładając 25-procentowe cła na chiński eksport wart 34 mld dolarów rocznie, USA rozpoczęły największą wojnę handlową w historii - ocenił w piątek chiński resort handlu. MSZ w Pekinie oświadczyło, że Chiny zaczęły już stosować cła odwetowe.

 • Wojna handlowa? USA wprowadzają cła ochronne - Chiny grożą odwetem

  Donald Trump wprowadza cła ochronne na import z Chin o wartości 50 miliardów dolarów. Amerykański prezydent uzasadnia swoją decyzję nieuczciwymi praktykami handlowymi ze strony Pekinu. Nałożenie ceł grozi wojna handlową pomiędzy USA a Chinami.