• Informacje na temat:

  import z chin

Artykuły na temat: import z chin
 • Nieprawdopodobne Chiny (część 2)

  ...w stolicy Chin jest nieprzeliczona. To przywołuje pytanie o chiński biznes, czy nie zależy im na efektywności?

 • Import z Chin pędzi do Polski

  Od ponad roku gospodarka Chin, w tym chiński eksport, wyraźnie hamuje. Polska jednak coraz chętniej kupuje chińską produkcję. W 2014 r. wartość chińskiego importu do Polski wzrosła o ponad 20 proc. r/r a Chiny zostały naszym drugim najważniejszym partnerem w imporcie, detronizując Rosję.

 • W Kielcach nie chcą Chińczyków

  Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" wraził swoje zaniepokojenie doniesieniami "zapowiadającymi rychły napływ taniej siły roboczej z Chin do woj. świętokrzyskiego", w związku z zawarciem umowy w tej sprawie między prezydentem Kielc i chińskim konsorcjum CIIC.

 • Miedź na giełdzie w Londynie tanieje po danych o spadku importu w Chinach - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.030,00 USD za tonę, po zniżce o 0,2 proc.

 • W Szczytnie rozmowy ostatniej szansy. Uratują pracę dla 400 ludzi?

  ...wskaźnika przyrostowej kapitałochłonności (ICOR).  Z obliczeń autorów raportu wynika, że spośród 97 analizowanych działów produktów, 21 ujawnia wyraźne przewagi komparatywne wobec Chin, a 7 wobec Niemiec...

 • Środowisko hutnicze za ochroną rynku przed nieuczciwym importem

  Ponad dwie trzecie wykorzystywanej w Polsce stali pochodzi z importu. Część sprowadzanych z zagranicy wyrobów trafia na krajowy rynek po nieuczciwych, zaniżonych cenach - alarmują polscy producenci stali, postulując skuteczną ochronę unijnego rynku przed dumpingiem m.in. z Chin czy Białorusi.

 • Inwestycje: Nie ma to jak sąsiad Niemiec

  ...wyeksportowaliśmy za Odrę towary za ponad 43 mld zł. Na drugim miejscu jest Francja, ale przepaść jest olbrzymia, bo eksport wynosi 11,3 mld zł. Import z Niemiec to 38,5 mld zł. Na drugim miejscu pod tym(...) skali niemieccy przedsiębiorcy z Polski dali nam 4,8 pkt, więcej niż 18 pozostałych krajów Europy Środkowej i Wschodniej oraz Niemcy i Chiny, o które też pytano w badaniu. - Teraz coraz większą rolę...

 • Miedź na giełdzie w Londynie jest wyceniana bez zmian, ale metal może mieć wsparcie po niespodziewanym spadku importu w Chinach - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.455,00 USD za tonę.

 • Import z Chin do Europy będzie szansą dla Polski

  Polska ma szansę stać się transportowym centrum Europy. Umożliwi to współpraca z wielkimi chińskimi operatorami logistycznymi.

 • Podatek VAT od dodatkowych kosztów związanych z importem towarów

  Wykonujemy usługę spedycyjną dotyczącą transportu towarów z Chin do Polski, na rzecz polskiego klienta. Korzystając z usług podwykonawców świadczymy usługi: transportu morskiego, drogowego i odprawy(...) importowanych towarów, czy należy ją opodatkować odrębnie?