• Informacje na temat:

  indeksy giełdowe gpw

Artykuły na temat: indeksy giełdowe gpw
 • Wynagrodzenia członków rad nadzorczych w spółkach Tauron i Enea

  ...o podobnych parametrach finansowych ujętych w raporcie Sedlak & Sedlak dotyczącym wynagrodzeń członków rad nadzorczych spółek notowanych na GPW w 2014 r. Czytaj także: Skarb Państwa może(...) średnia rynkowa. Tauron i Enea a indeksy WIG20 i mWIG40 Rysunek 2. przedstawia średnie wynagrodzenia członków rady nadzorczej spółek Tauron SA i Enea SA, którzy przepracowali cały rok 2014, na tle...

 • Główne indeksy zakończyły środową sesję na GPW ponad 1-proc. wzrostem. Wśród blue chipów najmocniej w górę poszły notowania Lotosu, a na szerokim rynku zwyżką wyróżnił się Vistal Gdynia.

 • Sesja azjatycka przebiegła spokojnie, a liderem wśród najważniejszych indeksów był australijski S&P/ASX200 (+0,7 proc.), który kontynuuje wzrosty po wybiciu się z wielomiesięcznej konsolidacji. Nikkei225 wzrósł dzisiaj 0,4 proc. natomiast giełda w Szanghaju i Hongkongu zamknęła się z niewielkim minusem. Indeksy na żadnym z kontynentów nie zareagowały natomiast na kolejne pogróżki ze strony Korei

 • Obserwując środowe notowania giełdowe w Warszawie można było odnieść wrażenie, że obserwujemy wciąż tę samą sesję od początku tygodnia. Ograniczona zmienność, której towarzyszyły niskie obroty to obrazek jaki towarzyszył inwestorom trzecią kolejną sesję. Utrzymujący się od początku sesji korekcyjny klimat na GPW generowały rynki zachodnioeuropejskie, osłabione wczorajszymi spadkami za oceanem.

 • Dzisiaj można było zaobserwować sporo zawirowań na rynku. Indeksy giełdowe, które zwykle podążają w jednym kierunku, dzisiaj prezentowały zupełnie różne drogi. Duże różnice w szczególności dało się zauważyć w przypadku Europy oraz Wall Street. Jednak późnym popołudniem sytuacja uległa stabilizacji, choć już po zamknięciu rynku w Polsce, wobec czego brakło czasu na ewentualne odrobienie strat.

 • GPW rozpoczyna publikację indeksów dywidendowych

  27 grudnia br. GPW rozpocznie obliczanie i publikację trzech nowych indeksów: WIG20dvp, mWIG40dvp oraz sWIG80dvp

 • Udany test strefy wsparcia WIG20 w rejonie 1650 punktów oraz potwierdzone obrotami, piątkowe zdecydowane odbicie pozwoliło giełdowym bykom w Warszawie złapać oddech na finiszu tygodnia i z umiarkowanym optymizmem przystąpić do poniedziałkowego handlu. Jego pierwsze godziny nie przyniosły jednak większych emocji, a główne indeksy z umiarkowaną amplitudą falowały wokół poziomów odniesienia.

 • Symboliczne zwyżki na Wall Street lekko poprawiły nastroje na rynkach akcyjnych w Europie na starcie dzisiejszego dnia. W Warszawie krótkoterminowe wyprzedanie wskaźnikowe jest już spore, a więc każdy czynnik pozytywny powinien już powodować próby odreagowania. Tak się od początku sesji stało, jednak po raz kolejny obroty nie potwierdzały ożywienia strony popytowej, budząc obawę o trwałość wzrostu.

 • Poniedziałkowa słabość naszego parkietu znalazła potwierdzenie już na wtorkowej sesji, kiedy to sprowokowane spadkami w Azji giełdy europejskie pociągnęły w dół również GPW. Wyraźna przecena czołowych parkietów, między innymi w Niemczech, nie pozostawiła wyboru naszym indeksom, które choć w wolniejszym tempie, to również ruszyły na południe w kierunku październikowych minimów.

 • Rynki giełdowe na początku tego tygodnia obudziły się w nowej rzeczywistości. Z jednej strony świat cieszy się z pewnego progresu w sprawie brexitu, zaś z drugiej strony stoi na krawędzi potencjalnego zbrojnego konfliktu w Europie. Wszędzie na świecie widoczne były dzisiaj wzrosty, choć te nie były dzisiaj obecne w Polsce, w Rosji czy na Węgrzech ze względu na kolejne starcie pomiędzy Rosją oraz