• Informacje na temat:

  inflacja w 2012r

Artykuły na temat: inflacja w 2012r
 • Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań złotego po wczorajszym umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,0425 PLN za euro, 3,7249 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,8637 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,5252 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,308 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

 • Poranny, wtorkowy handel na rynku złotego nie przynosi większych zmian na wycenach, jednak widoczne jest utrzymanie lekkiej presji podażowej. Polska waluta kwotowana jest przez inwestorów następująco: 4,2194 PLN za euro, 3,7829 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8790 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8160 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu 3,168% w przypadku obligacji 10-letnich.

 • Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2053 PLN za euro, 3,5284 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5836 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7734 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,343% w przypadku obligacji 10-letnich.

 • Agencja S&P: Rating Polski w dół

  Agencja ratingowa Standard&Poor's obniżyła długoterminowy rating polskiego długu w walucie obcej do poziomu "BBB plus" z "A minus". Perspektywa ratingu jest negatywna. S&P wskazuje, że kluczowym czynnikiem dla ratingu jest niezależność kluczowych instytucji w Polsce. Po tej informacji nasza waluta osłabiła się bardzo mocno - złoty osłabił się do euro z poziomu 4,417 do poziomu 4,469. "Dobra zmiana" staje się coraz droższa.

 • O godzinie 08:30 złoty notowany jest następująco: 4,3983 PLN wobec euro, 3,4152 PLN względem dolara oraz 3,6270 PLN w przypadku CHF/PLN. Rentowność obligacji 10-letnich wyraźnie spadła do poziomu 5,77% wobec 6,00% jeszcze 5 sesji temu. Wczorajsze umocnienie polskiej waluty należy przypisać poprawieniu się nastrojów na rynkach globalnych - pozostałe waluty regionu Europy środkowo-wschodniej również zanotowały podobną skale wzrostów (EUR/HUF -1,12%, EUR/CZK -1,14%, EUR/PLN -1,38%).

 • Na rynku pieniężnym oprocentowanie depozytów w terminie O/N utrzymywało się w środę na poziomie 4,20%-4,50%.

 • Które waluty na wakacje?

  Sprawdziliśmy, jak zmiany kursów walutowych i inflacja w atrakcyjnych turystycznie państwach przełożyły się na koszty zagranicznych wyjazdów dla polskich rodzin. Najbardziej potaniał wypoczynek w Brazylii i Szwajcarii, natomiast wyjazdy do Egiptu i Turcji były jednymi z najmniej opłacalnych, bo za naszą walutę możemy kupić tam obecnie o jedną piątą mniej niż przed rokiem.

 • Treść komunikatu jest w dużej mierze podobna do poprzedniego opublikowanego po lutowym posiedzeniu, gdzie gremium wskazuje, iż w przyszłości nie można wykluczyć dalszego dostosowania polityki pieniężnej, gdyby utrzymały się korzystne sygnały dotyczące kształtowania się aktywności gospodarczej w Polsce i jednocześnie perspektywy powrotu inflacji do celu nie uległy poprawie.

 • Amerykański urząd statystyczny zaprezentował w piątek dobre dane z rynku pracy za luty 2012r. i zrewidował w górę styczniowy odczyt. Inwestorzy mieli okazję zrewidować opinię o PKB Grecji (w dół) i wzroście gospodarczym w Chinach (w dół). Zrzeszenie ISDA oraz Fitch także zostały zmuszone do weryfikacji poprzednich ocen kondycji w Grecji.

 • Środa przyniosła nam dwa bardzo istotne odczyty danych makroekonomicznych z Polski i kolejne dobre dane z europejskich gospodarek. Na szerokim rynku znów zyskuje funt, polska waluta traci na wartości, a giełdowe byki nadal panują na warszawskiej giełdzie.