• Informacje na temat:

  inflacja w 2015

Artykuły na temat: inflacja w 2015
 • Wynagrodzenia w 2015 r. Wielu pracowników dostało podwyżki!

  Wielkimi krokami zbliża się nowy rok - czas podsumowań oraz postanowień. Jak 2015 rok zapisał się na rynku wynagrodzeń? Dla kogo był dobry, gdzie płace rosły najszybciej? Co przyniesie nam nadchodzący rok? Według analityków Sedlak & Sedlak , w 2015 roku wielu pracowników dostało podwyżki. Najlepiej opłacane było górnictwo i wydobycie, gdzie przeciętne wynagrodzenie wyniosło 8 284 PLN brutto...

 • Niska inflacja sprzyja konsumentom

  Niska inflacja to dobra wiadomość dla gospodarki i konsumentów. Może oznaczać kolejne dwa lata bez podwyżek stóp procentowych.

 • Wzrost płacy minimalnej w 2015 r. w Unii Europejskiej i na świecie

  Do 2015 roku większość państw (21/28) Unii Europejskiej miało ustalaną odgórnie minimalną stawkę wynagrodzenia. Od tego roku do grona państw europejskich, które wprowadziły płacę minimalną dołączyły(...). W Hiszpanii wzrost wyniósł zaledwie 0,5 proc. a we Francji i Holandii - 1 proc. Dynamika nominalna nie uwzględnia poziomu inflacji. Realny wzrost tych płac w państwach, gdzie wystąpiła inflacja, byłby...

 • Jak wygrać z inflacją?

  Wiele wskazuje na to, że rok 2019 będzie w Polsce rokiem rosnącej zauważalnie inflacji. Jak zachowają się różne aktywa inwestycyjne w warunkach wzrostu cen?

 • Lewiatan o płacy minimalnej w 2015 roku

  Wzrost minimalnego wynagrodzenia w 2015 roku powinien nastąpić w oparciu o ustawę z 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, tj. na poziomie inflacji i 2/3 wzrostu PKB. W związku z tym minimalna płaca w przyszłym roku wyniosłaby 1731 zł - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • Inflacja może sięgnąć 3,5 proc., ale to wybory rozstrzygną o retoryce RPP

  Inflacja na początku 2020 r. może sięgnąć 3,5 proc., ale to wynik wyborów parlamentarnych rozstrzygnie o retoryce RPP - ocenia Mikołaj Raczyński z Noble Funds TFI. Jego zdaniem, skłonność Rady do podwyżek wzrośnie, jeśli PiS straci władzę, a prawdopodobieństwo takiego scenariusza jest niedoszacowane przez rynek.

 • Prognozy europejskich pensji - 2015 rok pod znakiem wzrostu

  ...procesów gospodarczych, szczególnie tych długoterminowych, jest obarczone ogromnym ryzykiem. Jednak przy stałym trendzie, jaki panuje od 2009 roku można spodziewać się, że w 2015 roku we wszystkich krajach...

 • CPI Inflacja za czerwiec
 nie zakoczyła

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu spadły o 0,8 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,2 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Rynek spodziewał się właśnie odczytu na tym poziomie.

 • Prognozy na 2015 rok: W całej Unii pensje będą rosnąć

  ...spodziewać się, że w 2015 roku we wszystkich krajach UE dojdzie do podniesienia pensji. Bez wątpienia największy procentowy wzrost w 2015 roku odnotuje Estonia, a zaraz za nią ex aequo Litwa i Rumunia...

 • Bogaci mają niższą inflację. Jak to możliwe?

  Złe wiadomości dla osób zarabiających poniżej średniej. W styczniu inflacja w Polsce była najwyższa od czterech lat - podaje GUS. Bardziej niż ogólny wzrost cen niepokoją ceny żywności, które w porównaniu do ub. roku zwiększyły się aż o 3.3 proc. To najmocniej odczują gorzej sytuowani konsumenci - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.