• Informacje na temat:

  inflacja w stanach zjednoczonych

Artykuły na temat: inflacja w stanach zjednoczonych
 • Zarobki w Polsce na tle zarobków w Stanach Zjednoczonych

  W czasach głębokiego PRL-u wyjazd do Stanów Zjednoczonych był marzeniem wielu Polaków. Ameryka, na tle polskiego socjalizmu jawiła się jako prawdziwe eldorado, a perspektywa zarabiania w dolarach była szczytem marzeń. Od tamtych czasów sporo się jednak zmieniło. Warto więc przeanalizować, jakie zmiany zachodziły w wynagrodzeniach w obu krajach w ostatnich latach. Niniejszy artykuł stanowi próbę...

 • Analiza implikacji wyborów w Stanach Zjednoczonych dla rynków światowych

  Wprawdzie niepewność co do wyniku wyborów w Stanach Zjednoczonych wreszcie mamy już za sobą, ale nadal nie wiemy, czy i jak przedwyborcza retoryka przełoży się na realne zmiany w prowadzonej przez władze polityce. Po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich teraz rynki próbują zgadywać, co może oznaczać taka decyzja elektoratu.

 • Imponujące dane ze Stanów Zjednoczonych

  ...etatów (najwięcej od marca 2007 r.). Firmy z sektora finansowego zwolniły 21 tys. osób (w lutym - 15 tys.). Inflacja, bezrobocie, PKB - zobacz dane z Polski i ze świata Powyższe wieści są...

 • Dzisiaj kalendarz publikacji makroekonomicznych był bogaty w ciekawe i ważne dla wielu walut publikacje. Jest wszystko co traderzy lubią najbardziej, czyli spotkania banków centralnych, publikacje inflacji oraz wzrostu gospodarczego wśród krajów z grupy G10.

 • Czeka nas globalny wzrost płac w 2016! Czekamy na największe podwyżki od trzech lat

  ..., gdzie mamy do czynienia z ożywieniem na rynku pracy. W Stanach Zjednoczonych, za sprawą niskiej inflacji (0,3 proc.), realny dochód pracowników wzrośnie o 2,7 proc. Pracownicy kanadyjscy otrzymają(...) jest w takich krajach Bliskiego Wschodu jak Liban (11,5 proc.) i Jordania (5,3 proc.), podczas gdy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich tempo wzrostu płac będzie najniższe (0,9 proc.) - zdecydowanie...

 • Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy dwa odczyty inflacyjne - dla Wielkiej Brytanii oraz dla Stanów Zjednoczonych. W jednym i drugim przypadku zaskoczenia były niewielkie.

 • Mężczyźni zarabiają mniej niż 40 lat temu

  Mężczyźni w USA zarabiają mniej niż 40 lat temu W Stanach Zjednoczonych od połowy lat 70. przeciętne wynagrodzenie wzrosło ponad pięciokrotnie. Jednak wzrost inflacji i pogłębiające się rozwarstwienie dochodów powodują, że realne zarobki znacznej części osób pracujących w USA są dziś wyraźnie niższe niż 40 lat temu - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • GUS: Inflacja w sierpniu wyniosła 1,8 proc. rok do roku

  Inflacja w sierpniu br. wyniosła 1,8 proc. rok do roku, a w porównaniu z lipcem tego roku mieliśmy do czynienia z kolejnym miesiącem deflacji; ceny spadły o 0,1 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • Prognozy wynagrodzeń na 2017 rok

  ...inflacja w Unii Europejskiej wyniesie 1,6 proc., zatem wynagrodzenia Europejczyków wzrosną realnie jedynie o 0,4 proc. W USA oczekuje się utrzymania stałej dynamiki wzrostu wynagrodzeń, która wyniesie...

 • Inflacja CPI w Stanach Zjednoczonych wzrosła w lutym do 2,7% - poinformowało rządowe Biuro Statystyki Pracy. Tak szybkiego wzrostu kosztów życia w USA nie notowano od lutego 2012 roku.