• Informacje na temat:

  informacje gpw

Artykuły na temat: informacje gpw
 • Jak płacą najbogatsi inwestorzy z GPW?

  W poniższym artykule przyglądamy się, jak giełdowi miliarderzy wynagradzają menedżerów kierujących spółkami znajdującymi się w ich portfelach inwestycyjnych. Pod uwagę wzięliśmy spółki kontrolowane przez pięciu inwestorów o największych portfelach akcyjnych na GPW: Zygmunta Solorza-Żaka, Michała Sołowowa, Tomasza Biernackiego, Dariusza Miłka oraz Tomasza Domogałę.

 • Z początkiem 2017 r. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wprowadzi nową klasyfikację sektorową emitentów giełdowych. Nowe zasady będą obejmować emitentów akcji i obligacji notowanych na rynkach regulowanych i alternatywnych GPW.

 • Zarobki: Podsumowanie raportu „Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2014 roku”

  Poniższy artykuł stanowi podsumowanie raportu "Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2014 roku" wydanego przez Sedlak & Sedlak.  - - - - - W tegorocznej, jedenastej, edycji(...) na GPW, którzy przepracowali cały rok wyniosła 587,8 tys. zł i była najwyższa w analizowanym okresie. W stosunku do roku 2013 wzrosła o 13 proc. W 2014 roku 43,9 proc. zarządzających spółkami...

 • Prokuratura Krajowa przygląda się informacjom dotyczących spółki GetBack. Skierowane zostało pismo do Komisji Nadzoru Finansowego z prośbą o przesłanie wszelkich posiadanych informacji dot. tej firmy . Po ich uzyskaniu prokuratura podejmie decyzje m.in. o ewentualnym wszczęciu postępowania w tej sprawie.

 • Zarobki prezesów zarządu w spółkach z branży energetycznej i surowcowej

  Spółki energetyczne przechodzą ostatnimi czasy gruntowne przemiany. Coraz więcej mówi się o planach połączenia ich ze spółkami górniczymi. Niniejszy artykuł analizuje wynagrodzenia prezesów spółek energetycznych i tych należących do branży surowcowej. Analizy zostały oparte na danych pochodzących z raportu "Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2014 roku".

 • Ważne: Atak hakerów na internetowe strony GPW!

  Gdy nie wiadomo kto miesza na stronie warszawskiej giełdy, to miesza zapewne nasz sąsiad ze Wschodu... Rzecznik GPW Maciej Wewiór zapowiedział, że na stronach GPW zaobserwowano "nadmierne obciążenie".

 • Spółki najlepiej wynagradzające swoich menedżerów

  Biorąc pod uwagę najwyższe średnie wynagrodzenia menedżerów w spółkach notowanych na GPW, na czele zestawienia znalazła się grupa TVN SA.

 • GPW postanowiła wykluczyć z dniem 19 listopada z obrotu na NewConnect akcje spółek: Aton-HT, GC Investment, Mobile Partner, Nemex, ProxyAD i Taxus Fund. Wykluczenie z obrotu nie nastąpi, jeśli spółki te przekażą do 14 listopada raporty roczne za 2013 r. - wynika z uchwał zarządu GPW.

 • Zarobki menedżerów spółek sektora handlowego

  Według najnowszego raportu Sedlak & Sedlak "Wynagrodzenia menedżerów spółek sektora handlowego w 2007 roku" mediana wynagrodzeń menedżerów spółek handlowych notowanych na warszawskiej GPW wyniosła w 2007 roku 300 000 PLN. Była o 142 000 PLN niższa od mediany wynagrodzeń wszystkich menedżerów spółek notowanych na GPW.

 • Władze GPW nie znajdują uzasadnienia dla decyzji kadrowych

  Władze GPW nie znajdują uzasadnienia dla decyzji kadrowych podejmowanych od II półrocza 2016 roku do 14 marca 2017 roku - podało Ministerstwo Rozwoju, powołując się na informacje uzyskane w spółce.