• Informacje na temat:

  infrastruktura

Artykuły na temat: infrastruktura
 • Grupa CNH chce rozbudować zakład i zwiększyć zatrudnienie w Płocku

  W poniedziałek Urząd Miasta w Płocku rozstrzygnął przetarg, na mocy którego spółka CNH Industrial Polska za 8,1 mln zł kupi ponad 19 ha terenu sąsiadującego z obecną fabryką CNH New Holland, gdzie powstają m.in. rolnicze kombajny. Ma tam powstać m.in. magazyn o powierzchni 8 tys. m kw. i infrastruktura logistyczna. - Powstanie tam także plac na wyprodukowane, gotowe maszyny rolnicze, tor testowy...

 • Projekty infrastrukturalne to jeden z głównych elementów napędzających gospodarkę i biznes. Miniony rok pokazał, że na tym rynku dużo się dzieje i mogą pojawiać się nowe priorytety. O tym jaki był i jaki może być 2017 rok na rynku infrastruktury komentuje Tomasz Laudy, Prezes Zarządu Qumak S.A.

 • Deficyt fachowców spowolni inwestycje infrastrukturalne?

  Polska infrastruktura drogowa i kolejowa potrzebuje modernizacji i rozbudowy, a najbliższe lata będą w tych procesach kluczowe. Zmianom sprzyja nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej. Czy coś może je zahamować? Zdaniem Adecco Poland, kluczowy problem to deficyt odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów. Walka firm budowlanych o inżynierów jest coraz bardziej zacięta.

 • Minister Maria Wasiak: Musimy zadbać o pieniądze na utrzymanie infrastruktury

  Maria Wasiak, minister infrastruktury: - Wyzwaniem dla mnie jest zwiększenie dyscypliny w myśleniu o tym, z czego będziemy utrzymywać już wybudowaną infrastrukturę - zarówno transportową, ale też szpitale, ośrodki sportowe, laboratoria, a także infrastrukturę zbudowaną na rzecz szkół wyższych.

 • Kraje UE przyjęły stanowisko ws. przepisów dot. międzynarodowego transportu drogowego

  ​We wtorek późnym wieczorem po kilkunastu godzinach negocjacji kraje UE przyjęły stanowisko w sprawie nowych regulacji dotyczących międzynarodowego transportu drogowego. Jak powiedział dziennikarzom minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, Polska była przeciwna, jak również kilka innych krajów UE.

 • Wiceminister infrastruktury: Jeśli chcemy nowych dróg, musimy się zadłużyć

  - Zadania ujęte przez naszych poprzedników w Programie Budowy Dróg Krajowych opiewają na blisko 200 mld zł, a w planie finansowym zagwarantowane mamy tylko 107 mld zł - mówi wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit.

 • ​Bridgestone zainwestował kilkaset milionów euro w polskie fabryki. Powstanie ponad 300 miejsc pracy

  ...z ulg podatkowych. Zaletą jest też niezła infrastruktura telekomunikacyjna. Teraz to się zwraca - uważa Dahi. Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze...

 • Infrastruktura na huśtawce

  Rok 2017 ma być lepszy dla firm wyspecjalizowanych w budownictwie infrastrukturalnym. Jednak rynek kolejowy będzie mniejszy niż kilka lat temu, a przed branżą skok na głęboką wodę - duże zlecenia w końcu dekady. Jak sektor zniesie tak głębokie wahania koniunktury?

 • KE zajmie się płacą minimalną dla kierowców w Norwegii

  ​Komisja Europejska przyjrzy się norweskim przepisom ws. płacy minimalnej dla zagranicznych kierowców ciężarówek oraz autobusów. Jak dowiedziała się PAP, pismo w tej sprawie do minister infrastruktury Marii Wasiak skierowała komisarz ds. transportu Violeta Bulc.

 • Polska liderem wykorzystania unijnych pieniędzy na infrastrukturę

  Pod względem wykorzystania środków unijnych na inwestycje infrastrukturalne jesteśmy liderem w Europie - podkreśla Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. Tylko z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zostało zakontraktowane dwie trzecie środków z tej perspektywy unijnej. Lwia ich część jest przeznaczana na kolej i budowę dróg. Po zakończeniu tej siedmiolatki na polskich drogach