• Informacje na temat:

  infrastruktura drogowa

Artykuły na temat: infrastruktura drogowa
 • Deficyt fachowców spowolni inwestycje infrastrukturalne?

  Polska infrastruktura drogowa i kolejowa potrzebuje modernizacji i rozbudowy, a najbliższe lata będą w tych procesach kluczowe. Zmianom sprzyja nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej. Czy coś może je zahamować? Zdaniem Adecco Poland, kluczowy problem to deficyt odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów. Walka firm budowlanych o inżynierów jest coraz bardziej zacięta.

 • Wiceminister infrastruktury: Jeśli chcemy nowych dróg, musimy się zadłużyć

  - Zadania ujęte przez naszych poprzedników w Programie Budowy Dróg Krajowych opiewają na blisko 200 mld zł, a w planie finansowym zagwarantowane mamy tylko 107 mld zł - mówi wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit.

 • Ożywienie w transporcie i logistyce

  ...lepsza infrastruktura drogowa w naszym kraju. Z drugiej strony rosnące wynagrodzenia w Polsce sprawiają, że siła nabywcza polskich gospodarstw domowych również wrasta, przez co wydają więcej między...

 • Infrastruktura transportowa: Kto buduje, ten jedzie i leci

  Dobra infrastruktura jest warunkiem rozwoju gospodarczego. Oczywiście, znajdą się przykłady na "nie", jak choćby lotnisko w Radomiu. Ale natychmiast przebija go lotnisko w Modlinie - czwarty dziś pod względem liczby pasażerów port lotniczy w Polsce.

 • W marcu wróci sprawa przepisów dotyczących przewoźników drogowych

  W marcu do Parlamentu Europejskiego wróci sprawa propozycji wprowadzenia kontrowersyjnych przepisów, które są zagrożeniem dla przewoźników drogowych z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski. Chodzi o plany objęcia ich przepisami o pracownikach delegowanych.

 • Projekty infrastrukturalne to jeden z głównych elementów napędzających gospodarkę i biznes. Miniony rok pokazał, że na tym rynku dużo się dzieje i mogą pojawiać się nowe priorytety. O tym jaki był i jaki może być 2017 rok na rynku infrastruktury komentuje Tomasz Laudy, Prezes Zarządu Qumak S.A.

 • Polska pierwsza w Europie i druga na świecie!

  ...i zmotywowanych do pracy specjalistów, coraz bardziej rozwinięta infrastruktura oraz stabilna sytuacja polityczno-gospodarcza kraju. O atrakcyjności Polski świadczy też dywersyfikacja lokalizacji(...) i infrastruktura   Stabilność polityczna oraz nasze członkostwo w NATO i Unii Europejskiej daje inwestorom poczucie bezpieczeństwa inwestycji w Polsce. Doceniane są też systematycznie prowadzone działania...

 • STRABAG Sp. z o.o. oraz Grupa LOTOS podpisały umowę na budowę infrastruktury drogowej i sieciowej w ramach rozwoju programu EFRA. Zakres umowy obejmuje budowę nowych i przebudowę istniejących dróg, placów, chodników i żelbetowych kanałów kablowych oraz szereg prac branżowych elektrycznych i sanitarnych. Prace budowlane potrwają do kwietnia 2018 roku.

 • Rowerowe autostrady dla Niemców dojeżdżających do pracy

  ...rowerowych. Jest on przekonany, że tego rodzaju infrastruktura adresowana jest głównie do osób pokonujących dystans od 5 do 10 kilometrów. W przypadku dłuższego odcinka rower zostaje najczęściej w domu...

 • PZPB popiera pomysł utworzenia Funduszu Dróg Samorządowych

  Polski Związek Pracodawców Budownictwa popiera pomysł utworzenia Funduszu Dróg Samorządowych (FDS) - poinformował PAP w wywiadzie Jan Styliński, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.