• Informacje na temat:

  ing oko

Artykuły na temat: ing oko
 • Nasza płaca minimalna rośnie w oczach?

  Kończą się konsultacje społeczne projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2013 r. Pracodawcy RP popierają propozycję strony rządowej, aby najniższa płaca w przyszłym roku wzrosła do 1600 zł. Rząd może zdecydować się na większą podwyżkę, jednak zdaniem Pracodawców RP nie powinien tego robić z kilku powodów.

 • Prezes ING: Kolejne banki mogą wyjść z Polski (1)

  Kolejne obciążenia dokładane przez polityków bankom mogą doprowadzić do zmniejszenia kredytowania firm, co przełoży się na niższe tempo wzrostu gospodarczego, a kolejne instytucje będą wychodzić z Polski. Co najmniej od trzech lat mamy brak inwestycji prywatnych w Polsce, co sprawia, że marnujemy okres wzrostu gospodarczego - wskazuje w wywiadzie Interii prezes ING Banku Śląskiego Brunon

 • ...ustawowe minimum. Teraz zasiłek zależeć ma od wysokości i liczby opłaconych składek ubezpieczeniowych. Prawo jazdy Ministerstwo Transportu znowelizowało przepisy dotyczące egzaminu (obowiązują od 1 stycznia). Kursant musi zdać manewry i jazdę po mieście (tak, jak dotąd), ale także w czasie całego egzaminu stosować zasady ekonomicznej jazdy – zmieniać biegi przy obrotach silnika około 2000 na...

 • Ministerstwo Finansów proponuje wzrost deficytu budżetowego w tym roku, aby ułatwić sobie manewry związane z dotrzymaniem obietnic z kampanii wyborczej PiS.

 • Czarne chmury nadciągają teraz z Azji

  Sytuacja na chińskiej giełdzie robi się coraz bardziej nerwowa. Analitycy uważnie śledzą indeksy giełdowe w Szanghaju i radzą zachowanie spokoju. Zdaniem analityków sytuacja na chińskich parkietach jest zła.

 • Polacy wystawiają często negatywne komentarze firmom w internecie. Robią to z chęci rekompensaty i ostrzeżenia innych klientów.

 • Które fundusze dały zarobić najwięcej?

  - W kwietniu najwięcej dały zarobić fundusze akcji europejskich rynków rozwiniętych (+3,9%) - Największych strat doświadczyły fundusze akcji tureckich (-5,7%).

 • Ostra reakcja Rosji na ustawę o wolnej Ukrainie

  Rosja podejmie przeciwdziałania, jeśli Stany Zjednoczone nałożą na nią nowe sankcje w związku z kryzysem na Ukrainie - oświadczył w sobotę wiceszef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Riabkow po uchwaleniu przez Kongres USA ustawy o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji.

 • Ekonomiści: Kryzys rosyjski będzie ciążył polskiej gospodarce w 2015 r.

  Polska gospodarka w tym roku mogłaby się rozwijać szybciej niż w ubiegłym, jednak na przeszkodzie stoją ryzyka związane z kryzysem rosyjskim - uważają ekonomiści, z którymi rozmawiała PAP. Ich zdaniem 2015 r. i tak powinien być lepszy od poprzedniego.

 • Banki zaczynają obniżać spread na franku szwajcarskim o ponad połowę

  Banki, które udzielały kredytów we frankach szwajcarskich, zaczynają uwzględniać ujemne stopy procentowe w Szwajcarii - poinformowały banki w komunikacie.