• Informacje na temat:

  inspekcja handlowa

Artykuły na temat: inspekcja handlowa
 • Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy w przedsiębiorstwie

  Z roku na rok poszerza się grono pracodawców, u których Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadza kontrole. Eksperci wskazują uprawnienia kontrolerów i przedsiębiorców w tym zakresie.

 • Inspekcja Handlowa (IH) na zlecenie UOKiK sprawdziła jakość i oznakowanie surowego mięsa i jego wyrobów (np. biała kiełbasa, tatar, metka).

 • Inspekcja o planach pracy na 2018 r.

  Z udziałem kierownictwa Głównego Inspektoratu Pracy w zeszłym tygodniu odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji do spraw Kontroli Państwowej poświęcone planom pracy tej Komisji w pierwszym półroczu 2018 r. Państwowa Inspekcja Pracy planuje przeprowadzenie 72 tys. kontroli, wynika z opracowanego na rok programu działania.

 • Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności, Utworzenie jednej inspekcji, która będzie kontrolowała żywność "od pola aż do stołu".

 • Państwowa Inspekcja Pracy będzie kontrolować częściej

  Państwowa Inspekcja Pracy przedstawiła plan działań na 2016 rok. Wiele zadań PIP pozostaje bez zmian, jednak dochodzi kilka nowych obowiązków. Jak informuje PIP, w 2016 roku inspektorzy przeprowadzą 80 tys. kontroli. Umowy zlecenia pod lupą inspektorów Szczególną uwagę inspektorzy poświęcą umowom cywilno-prawnym. Będą sprawdzać, czy umowy zlecenia są zawierane prawidłowo, a więc, czy nie są...

 • Inspekcja Handlowa ruszy na walkę z podróbkami

  Rząd przyjął założenia do wprowadzenia lepszego system ochrony produktów regionalnych. Ma on umożliwić skuteczniejsze kontrole wprowadzanych na nasz rynek produktów chronionych.

 • Biedronka ponownie pod lupą inspekcji. Pracownicy stawiają szefostwu aż 18 zarzutów

  Zatrudnieni w największej sieci handlowej w Polsce dopięli swego. Inspekcja pracy zweryfikuje, na jakich zasadach funkcjonują zawodowo.

 • NIK sprawdził działanie Inspekcji Handlowej, która ma chronić interesy konsumentów. Inspekcja działa prawidłowo, jednak większość Polaków nie wie, czym się zajmuje ani nie rozróżnia instytucji konsumenckich.

 • 15 sierpnia Państwowa Inspekcja Pracy sprawdzi zatrudnienie

  ...15 sierpnia Państwowa Inspekcja Pracy skontroluje otwarte w to święto placówki handlowe - poinformował zastępca Głównego Inspektora Pracy Zbigniew Ryfka. Powiedział, że w każdym z okręgów przeprowadzonych zostanie minimum 15 kontroli.

 • UOKiK: Inspekcja Handlowa skontrolowała stołówki

  Inspektorzy Inspekcji Handlowej, którzy skontrolowali w I półroczu br. stołówki szkole i studenckie, mieli uwagi głównie do oznakowania żywności oraz informacji o cenach - poinformował w piątek UOKiK. Zastrzeżeń do jakości potraw było niewiele, choc "na 86 skontrolowanych placówek, w 66 (77 proc.) stwierdzono pewne nieprawidłowości.