• Informacje na temat:

  instytucje sektora rządowego

Artykuły na temat: instytucje sektora rządowego
 • Rząd wprowadził minimalną stawkę godzinową, ale sam tyle za pracę płacić nie chce

  ...dobre w chwili, kiedy dziesięć lat temu politycy zaczęli lansować hasło taniego państwa, a podległe im instytucje publiczne dały się tej propagandzie bezrefleksyjnie uwieść, przeszczepiając na grunt(...) Rady Dialogu Społecznego, stąd jego sceptyczne nastawienie do rządowego pomysłu. - To medialne porozumienie, nie historyczne - kontynuuje Nowacki i słychać w jego tonie uszczypliwość. - Najlepszym...

 • Możliwe ryzyko dla infrastruktury teleinformatycznej instytucji sektora finansowego

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego ostrzegł w poniedziałek instytucje sektora finansowego przed możliwymi atakami hakerów na ich systemy teleinformatyczne. Przekazał listę zaleceń, których realizacja ograniczy ryzyko związane z atakami.

 • Wynagradzanie w organizacjach non-profit

  ...nastawione na zysk. Nie jest to jednak zadanie łatwe, zważając na konkurencję firm ze strony sektora prywatnego i rządowego. Istnieje również konkurencja wewnątrz samego trzeciego sektora. Przejawia się ona(...) pozarządowymi są, niebędące jednostkami sektora finansów publicznych, w rozumieniu przepisów o finansach publicznych, i niedziałające w celu osiągnięcia zysku, osoby prawne lub jednostki nieposiadające...

 • W 2017 deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych to 1,4 proc. PKB, dług 50,6 proc. PKB

  - Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2017 roku wyniósł 1,4 proc. PKB, dług zaś wyniósł 50,6 proc. PKB - poinformował w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.

 • Piechociński: Strajki nie są sposobem na poprawę sytuacji na rynku pracy

  ...domagają się od rządu m.in. wycofania z Sejmu rządowego i poselskiego projektu w sprawie elastycznego czasu pracy. Związkowcy chcą też podniesienia w 2014 r. płacy minimalnej co najmniej do 1720 zł brutto(...) sygnały choćby z sektora przemysłu AGD. Rośnie produkcja - powiedział minister. Dodał, że najważniejszym zadaniem ministra gospodarki jest koncentrowanie uwagi na inwestycjach, nowych rynkach zbytu...

 • Deficyt sektora finansów w 2017 roku 1,5 proc.; dług 50,6 proc.

  Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2017 roku stanowił 1,5 proc. PKB, natomiast dług sektora ukształtował się na poziomie 50,6 proc. PKB - podał we wtorek we wstępnym szacunku Główny Urząd Statystyczny.

 • Wprowadzenie dodatkowego bufora ryzyka systemowego dla banków - zakłada projekt rozporządzenia ministra rozwoju i finansów, którego nowa wersja pojawiła się na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

 • Przemysł kolejowy będzie jedną z polskich "inteligentnych specjalizacji", na których ma oprzeć się polski eksport. Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki przedstawił we wtorek szczegóły rządowego planu rozwoju. Plan opiera się na reindustrializacji, promocji innowacji i eksportu. Z kilku instytucji, których zadania w pewnym stopniu się powielały, powstanie Polski Fundusz Rozwoju.

 • Tyszka: Władza pod pretekstem reformy OFE dobiera się do pieniędzy Polaków

  - Władza pod pretekstem reformowania systemu Otwartych Funduszy Emerytalnych dobiera się do prywatnych oszczędności milionów Polaków - ocenił wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) odnosząc się do rządowego planu reformy OFE.

 • Brexit nie załamał zaufania na rynku międzybankowym

  Z perspektywy banków centralnych na tę chwilę płynność rynków finansowych jest zadowalająca. Wynik referendum w Wielkiej Brytanii nie ma bezpośredniego przełożenia na poziom zaufania pomiędzy bankami europejskimi. Instytucje nadal są skłonne udzielać sobie pożyczek czy zawierać wzajemne transakcje, ocenia Jerzy Nikorowski, kierownik zespołu doradztwa inwestycyjnego w Biurze Maklerskim BGŻ BNP