• Informacje na temat:

  inteligentne inwestowanie

Artykuły na temat: inteligentne inwestowanie
 • Wkrótce może zabraknąć miejsc pracy dla... kierowców?

  Do 2025 roku jedna trzecia samochodów ciężarowych zjeżdżających z linii produkcyjnych będzie wysoce autonomiczna - wskazuje firma doradcza MC Kinsey. Pozwoli to zaoszczędzić nawet 80 proc. czasu pracy [1], ponieważ tyle średnio zajmuje samo prowadzenie pojazdu. Według raportu PwC, w Polsce jest obecnie około 600-650 tys. zawodowych kierowców [2], ale - jak wskazują eksperci Personnel Service - w perspektywie kilkunastu lat autonomiczne samochody mogą wyeliminować z rynku kilkadziesiąt tysięcy...

 • W Spodku i w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zostanie zainstalowany inteligentny system zarządzania energią elektryczną, oferowany przez TAURON w ramach programu pilotażowego. Do obu obiektów TAURON dostarcza energię elektryczną.

 • Wysokie kary finansowe utrudniają pracę ponad połowy polskich kierowców

  Transport drogowy to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Jednocześnie branża wciąż zmaga się z brakiem kierowców zawodowych. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę INELO, właściciele i osoby zarządzające w firmach z tego sektora za największe utrudnienia uznają wysokie kary finansowe podczas kontroli oraz eurobiurokrację. Czy kierowcy również wskazują na te problemy w swojej codziennej pracy?

 • Czy inteligentne roboty zmienią świat?

  Robotyzacja w bankach już trwa, bo na tym polega automatyzacja procesów. Teraz jednak przyjmuje coraz bardziej inteligentną formę - a o jej możliwych skutkach dyskutowano na debacie "Robotyzacja i sztuczna inteligencja w usługach finansowych" podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.

 • Płace są niskie, bo pracownicy mają słabą pozycję. Nie ma o tym w Strategii - ekspert

  ...i internetu do nowych leków, zostało wypracowanych przy zaangażowaniu państw, które mogą sobie pozwolić na inwestowanie w ryzykowne obszary. - Dlatego to państwa są kluczowym graczem, jeśli chodzi...

 • TAURON Dystrybucja pozyskał kolejne środki unijne na budowę i modernizację sieci średniego i niskiego napięcia. Głównym celem projektu będzie budowa i modernizacja sieci elektroenergetycznej pozwalająca na jej dostosowanie do funkcjonalności sieci inteligentnej (SMART).

 • Coraz większa konkurencja w wolnych zawodach. Jak przetrwać na brutalnym rynku?

  ...specjalistą rynkowym. Wiedzą, że inwestowanie w siebie, podnoszenie kwalifikacji, odpowiednie biuro i sprzęt po prostu się opłaca, pozwala z powodzeniem funkcjonować na trudnym, konkurencyjnym rynku...

 • Program operacyjny Inteligentny Rozwój: Polska może się stać rekinem innowacyjności

  Nasz kraj może stać się rekinem innowacyjności dzięki programowi operacyjnemu Inteligentny Rozwój.

 • Automatyzacja, technologie informatyczno-komunikacyjne i sztuczna inteligencja zmieniają gospodarkę i rynek pracy - coraz częściej zastępując ludzi. Czy świat ulegnie przez to jeszcze większej polaryzacji?

 • Trzy projekty inwestycyjne TAURONA uzyskały dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 na łączną kwotę 19,4 mln zł. Całkowita wartość dofinansowanych obecnie projektów inwestycyjnych sięga ponad 41 mln zł.