• Informacje na temat:

  internet lte

Artykuły na temat: internet lte
 • Aukcja LTE, czyli częstotliwości do tzw. szybkiego internetu w telefonach komórkowych zakończyła się skandalem. Albo klienci będą mieć szybki internet w komórce, ale bardzo drogi, albo państwo zapłaci telekomom wysokie odszkodowania.

 • Prezes UKE: Internet LTE nie podrożeje. Obiecuję

  Zakończyła się aukcja na częstotliwości w pasmach 800 MHz i 2600 MHz, potrzebnych do rozwoju internetu LTE. W branży nazywana jest telenowelą, a zakończyła ją dopiero ingerencja resortu administracji i cyfryzacji. Telekomy słono przepłaciły - łączna kwota zebrana podczas licytacji przekroczyła 9 mld zł, trzykrotnie więcej, niż pierwotnie zakładano. O kulisach przetargu opowiada Magdalena Gaj

 • Aukcja częstotliwości LTE grozi opóźnieniem inwestycji, ale wymaga czasu

  Trwająca od ponad trzech miesięcy aukcja częstotliwości, które posłużą do budowy sieci szybkiego internetu LTE, grozi opóźnieniami w tych inwestycjach - uważa analityk Konrad Księżopolski. Aukcja wymaga czasu, ponieważ jej przedmiot jest cenny - uspokaja prezes UKE.

 • LTE: Mobilny internet w Polsce będzie dziurawy?

  Aukcja LTE trwa już półtora miesiąca, ale pytani przez PAP eksperci są podzieleni w ocenie jej potencjalnych skutków. Przewodniczący działającej przy Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Rady Ds. Cyfryzacji (RDC), Igor Ostrowski uważa, że z perspektywy Europejskiej Agendy Cyfrowej - chodzi o zapewnienie dostępu do szybkiego internetu o przepustowości 30 MB/s na terenie całego kraju, i 100 MB

 • We wtorek rozpoczęła się aukcja częstotliwości LTE

  We wtorek rozpoczęła się aukcja częstotliwości superszybkiego internetu LTE - poinformowała PAP szefowa UKE Magdalena Gaj. W licytacji uczestniczy sześciu operatorów: Orange Polska, P4 (Play), Hubb Investments, T-Mobile Polska, Polkomtel (Plus) oraz NetNet.

 • UKE ogłasza aukcję na częstotliwości pod internet LTE. Warunki mają zachęcać operatorów do współpracy

  Urząd Komunikacji Elektronicznej ponownie ogłasza aukcję na częstotliwości w pasmach 800 i 2600 MHz, umożliwiające rozwój szybkiego internetu LTE. Zwycięzcy aukcji będą musieli w ciągu maksymalnie dwóch lat zainwestować w zwiększenie zasięgu w najsłabiej pokrytych gminach. UKE nie narzuca operatorom współpracy, ale warunki aukcji mają do niej zachęcać.

 • Wchodzi w życie rozporządzenie ministerstwa administracji, które ma zakończyć aukcję LTE

  Rozporządzenie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, które ma zakończyć przeciągającą się aukcję na szybki internet LTE, wchodzi dzisiaj w życie. Kilku uczestników aukcji złożyło jednak do premier Ewy Kopacz wnioski o uchylenie rozporządzenia i unieważnienie całej aukcji.

 • RDC: Rozporządzenie ws.aukcji LTE narusza prawo?

  Eksperci z Rady ds. Cyfryzacji opracowali 3 nowe scenariusze dotyczące aukcji LTE. Zdaniem analityków projekt noweli rozporządzenia MAC zmierzający do ograniczenia czasu trwania aukcji częstotliwości LTE, narusza prawa biorących w niej udział operatorów telekomunikacyjnych.

 • Aukcja LTE: 1 października wejdzie w życie nowela rozporządzenia MAC

  Jak poinformował szef Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Andrzej Halicki, 1 października wejdzie w życie nowela rozporządzenia ministerstwa, która ma ograniczyć czas trwania aukcji LTE. To narażanie państwa na miliardowe odszkodowania, a konsumentów na drogi internet - komentuje PiS, które chciało anulowania aukcji.