• Informacje na temat:

  internista

Artykuły na temat: internista
 • Jakie zmiany zostały wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia i co w praktyce oznaczają one dla pacjentów? Sprawę wyjaśnia nasz specjalista – lekarz internista Grzegorz Prasałek.

 • Koszty służby zdrowia może obniżyć szybka diagnostyka i wysoka jakość leczenia. W skali kraju oszczędności mogłyby przekroczyć 10 mld zł rocznie

  Choroba pracownika zawsze oznacza koszt pracodawcy. Gdyby osoby pracujące były objęte efektywną opieką zdrowotną, to rocznie na każdej z nich firmy mogłyby zaoszczędzić ponad 600 zł. Przy 16 mln pracujących daje to łącznie ok. 10 mld zł oszczędności - wynika z raportu "Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2011-2015" przygotowanego przez Medicover. Kluczowa jest konstrukcja modelu opieki: szybkość uzyskania pomocy medycznej i jej jakość. To zaś wymaga również stałego monitorowania...

 • Jakie zmiany zostały wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia, a co w praktyce oznaczają dla pacjentów? Sprawę wyjaśnia nasz specjalista – lekarz internista Grzegorz Prasałek.

 • Wzrasta zainteresowanie dodatkowymi ubezpieczeniami zdrowotnymi - rocznie przybywa ich w granicach 12 proc. Firmy wykupują pakiety medyczne dla pracowników. Ale najszybciej przybywa klientów indywidualnych. W tym roku liczba wykupywanych przez nich pojedynczych usług i świadczeń zwiększyła się aż o ok. 30 proc.

 • Jakie zmiany zostały wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia i co w praktyce oznaczają one dla pacjentów? Sprawę wyjaśnia nasz specjalista – lekarz internista Grzegorz Prasałek.

 • Ubezpieczenie zdrowotne zastępuje usługi NFZ

  Polacy coraz częściej wykupują prywatne pakiety medyczne. Już 40% Polaków korzysta w sposób "mieszany" z usług NFZ oraz opłacanej prywatnie opieki medycznej. Eksperci rynku ubezpieczeń zdrowotnych zauważają, że pacjenci rezygnują z NFZ na rzecz usług oferowanych w ramach polisy.

 • Kiedy robot pozbawi nas pracy?

  Prognozy są brutalne dla wielu grup zawodowych. Już wkrótce rynek pracy przestanie korzystać z usług dużej części pracowników administracji i lekarzy internistów. Powoli będzie znikać zapotrzebowanie na tłumaczy, analityków, dziennikarzy a także... kierowców.

 • Wypadek podczas ferii? Warto się ubezpieczyć

  W czasie ferii zimowych rośnie zainteresowanie polisami turystycznymi. Polacy wciąż jednak nie wiedzą, co robić w razie wypadku.

 • ...kontaktu i do nich proszę się zwrócić. Lekarz rodzinny, internista dysponują wiedzą potrzebną do leczenia otyłości. W takim leczeniu ważna jest nie tylko dieta, ale i systematyczna aktywność fizyczna...

 • Rynek ubezpieczeń zdrowotnych dynamicznie rośnie

  Według opublikowanych przez Polską Izbę Ubezpieczeń danych liczba osób objętych ochroną oferowaną przez dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne wzrosła o 14% rok do roku i osiągnęła poziom blisko 2,3 mln osób. Wartą uwagi jest również wysokość składki, jaką Polacy wydają na dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. W pierwszym półroczu 2018 r. składka przypisana brutto wzrosła o 19% w porównaniu z zeszłym rokiem. W ciągu sześciu miesięcy tego roku Polacy wydali na prywatne ubezpieczenia zdrowotne 386,5...