• Informacje na temat:

  inwestowanie dla początkujących

Artykuły na temat: inwestowanie dla początkujących
 • Trwa wojna o programistów

  .... regularów, czyli pracowników mających średnie doświadczenie, a jednocześnie - otwierają się na juniorów. Przy praktycznym braku seniorów i niedoborach w "regularach", inwestowanie rozwój niedoświadczonych specjalistów IT staje się istotną strategią dla firm - mówi Marcin Kosedowski, szef marketingu szkoły programowania online Kodilla.com, i dodaje: - Co ważne dla pracodawcy, wielu juniorów...

 • Inwestowanie na rynku Forex wiąże się z ryzykiem. To można jednak skutecznie ograniczać - jest to możliwe za pomocą całej palety narzędzi, jakie mają do dyspozycji inwestorzy. Dlaczego warto zainteresować się np. analizą techniczną?

 • ...też historię tej szacownej instytucji. Program jest wprawdzie przeznaczony dla początkujących inwestorów, ale... chyba nie każdy trader (agent giełdowy) wie, że nasz wieszcz narodowy Juliusz Słowacki(...) Mechanizmy rządzące rynkami finansowymi są mocno skomplikowane i raczej nie do końca zrozumiałe dla zwykłego zjadacza chleba. Jednak dziennikarz postanowił udowodnić, że nie taki...

 • Inwestowanie społecznościowe w Polsce nabiera rozpędu. Wkracza do kolejnych branż stając się alternatywą dla tradycyjnych instrumentów finansowych.

 • ...obligacje można sprzedać w dowolnym momencie przed datą ich wykupu. Więcej informacji a także praktyczny bezpłatny poradnik dla początkujących inwestorów znajdziemy na stronie www.obligacje.pl. Na...

 • Ucz się na błędach innych, czyli jak mądrze inwestować kapitał

  Prawdziwość powiedzenia o uczeniu się na błędach innych sprawdza się również na rynku kapitałowym. Przyswojenie wiedzy na temat najczęstszych "grzechów" popełnianych przez inwestorów uchroni nas przez utratą znacznych środków, a tym samym zniechęceniem do dalszego inwestowania.

 • Ponad połowa Polaków trzyma oszczędności w skarpecie. Tylko niewielki odsetek decyduje się na inwestowanie swoich pieniędzy

  Polacy bardzo ostrożnie podchodzą do inwestowania - tylko niewielki odsetek decyduje się na oszczędzanie w jednostkach funduszy inwestycyjnych, inwestycje w akcje i obligacje czy odkładanie pieniędzy w ramach IKZE lub IKE.

 • PZU chce namówić Polaków do inwestowania

  PZU TFI uruchamia platformę internetową do inwestowania inPZU, dzięki której można w prosty sposób kupić produkty inwestycyjne, a opłata niezależnie od rodzaju funduszu będzie bardzo niska i wyniesie 0,5 proc.

 • Na to pytanie nie ma odpowiedzi. Inwestowanie na Foreksie jest związane z dużym ryzykiem. Można to ryzyko jednak ograniczać na wiele sposobów i dzięki temu zwiększać szansę jedynie na zysk, nie na straty. Analiza techniczna - to podstawowy krok do udanych transakcji.

 • Inwestowanie w młodą sztukę to istna loteria. Ale Polacy coraz chętniej podejmują to ryzyko

  Eksperci ostrzegają przed lokowaniem kapitału w dzieła zwłaszcza początkujących i szerzej nieznanych autorów. Tymczasem, według raportu Artinfo.pl, w ubiegłym roku wartość tego typu transakcji wyniosła w sumie 7,7 mln zł. Z kolei tylko w I półroczu br. aukcje przyniosły 4,2 mln zł. To pozwala przewidywać kolejny wzrost.