• Informacje na temat:

  inwestowanie kapitału

Artykuły na temat: inwestowanie kapitału
 • OFE będą inwestować nasze składki w akcje różnych firm oraz inne, potencjalnie bardziej dochodowe od obligacji instrumenty finansowe.

 • Wcale nie musisz być krezusem, żeby inwestować w złoto

  Nie od dziś wiadomo, że inwestowanie w złoto to bezpieczny sposób lokowania kapitału. Przykład Amber Gold pokazuje jednak, że pieniądze można stracić nawet na złocie. Jak zatem inwestować w ten szlachetny kruszec, aby osiągnąć zyski i zabezpieczyć się na przyszłość?

 • Fatalna sytuacja młodych na rynku pracy

  Dziennik powołuje się na raport "Bilans Kapitału Ludzkiego" - wspólny projekt Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na kłopoty ze znalezieniem kandydatów spełniających oczekiwania wskazało aż 78 proc. pracodawców, którzy prowadzili w ub. roku rekrutację. Skąd tak wysoki wynik, skoro z drugiej strony rośnie rzesza osób szukających zatrudnienia? Eksperci...

 • Inwestowanie na emeryturze? To możliwe, choć ryzykowne

  Czy seniorzy powinni podejmować odważne decyzje inwestycyjne? Choć z pozoru odpowiedź wydaje się oczywista, wielu ekspertów namawia starszych ludzi do pomnażania zgromadzonego kapitału.

 • ...lat przed emeryturą nasze oszczędności zgromadzone w OFE będą stopniowo przenoszone z OFE do ZUS-u – co roku po 1/10 kapitału.

 • Inwestowanie w kolekcjonerskie papiery

  Inwestowanie w przedwojenne papiery wartościowe jest specyficzną i zarazem bardzo ciekawą częścią szerokiego rynku kolekcjonerskiego. Wyjątkowo interesująco wyglądać może kwestia kontrowersji związanych z przedwojennymi akcjami i obligacjami, a raczej związku ich ze Skarbem Państwa.

 • Boni: Wartość pensji Polaków wzrosła 16 razy

  Od 1989 r. "żyjemy w kompletnie innym kraju. Mamy swobodę, wyjeżdżamy za granicę, uczymy się, inwestujemy pieniądze. Od 2005 r. powstało 1,5 mln nowych miejsc pracy. 16 razy wzrosła wartość pensji Polaków!" - powiedział dziennikowi "Metro" Michał Boni, szef doradców premiera i twórca "Raportu o Kapitale Intelektualnym Polski" oraz strategii dla Polski na kolejne 20 lat.

 • W co inwestować w niepewnych czasach: w złoto czy nieruchomości?

  W niepewnych czasach jak bumerang wraca pytanie: w co inwestować, by nie stracić kapitału. Najczęstsza odpowiedź to złoto. Szlachetny kruszec tradycyjnie już uważa się za pewną lokatę na czas kryzysu. Czy podobną funkcję mogą pełnić nieruchomości?

 • Świat według pracownika

  Dalsza liberalizacja rynku pracy może się okazać mniej opłacalna dla gospodarki niż inwestowanie w ludzi. Wystarczy połączyć elastyczność z bezpieczeństwem zatrudnienia.

 • Jak będziemy inwestować w przyszłości?

  Kluczowym motorem wzrostu majątku Polaków w najbliższych latach będzie proces dziedziczenia - do 2020 roku Polacy odziedziczą aktywa o wartości 342 mld zł wynika z raportu przygotowanego przez PI Research na zlecenie Banku Zachodniego WBK.