• Informacje na temat:

  inwestowanie na giełdzie

Artykuły na temat: inwestowanie na giełdzie
 • Nie musimy jednak bać się ryzyka, że tuż przed emeryturą będzie krach na giełdzie i nasze pieniądze przepadną. Ma temu zapobiec to, że przez ostatnie 10 lat przed przejściem na emeryturę kapitał zgromadzony w OFE stopniowo miałby być przekazywany do ZUS. Koniec końców, wszystko i tak trafi więc ostatecznie do ZUS.

 • Inwestowanie - na giełdzie czy w nieruchomości?

  Sposób inwestowania oraz kierunki inwestycji zależą od naszych oszczędności, wiedzy, zainteresowań, a także temperamentu. Nie wszyscy są zrodzeni do tego, by inwestować z dużym stresie, przy adrenalinie skaczącej co chwilę itd. Inni nie mogą bez tego żyć i uwielbiają smak szybkich pieniędzy. A co jest dla ciebie?

 • ​Amerykański potentat finansowy State Street zatrudni tysiąc osób. Otwiera biuro w Gdańsku

  Spółka State Street, potentat światowej branży finansowej notowana na giełdzie NYSE w Nowym Jorku, otworzy w przyszłym roku biuro w Gdańsku. To największa do tej pory inwestycja w sektorze zaawansowanych usług biznesowych w Pomorskiem. Docelowo chce zatrudnić tam ponad 1000 osób.

 • Inwestowanie w kolekcjonerskie papiery

  Inwestowanie w przedwojenne papiery wartościowe jest specyficzną i zarazem bardzo ciekawą częścią szerokiego rynku kolekcjonerskiego. Wyjątkowo interesująco wyglądać może kwestia kontrowersji związanych z przedwojennymi akcjami i obligacjami, a raczej związku ich ze Skarbem Państwa.

 • ...1. Konto IKE- Obligacje to rozwiązanie dla osób, które chcą oszczędzać z myślą o swojej emeryturze, nie ponosząc ryzyka finansowego. 2. Dozwolone są różne sposoby oszczędzania – lokaty bankowe, fundusze inwestycyjne czy samodzielne inwestowanie na giełdzie. Można też zdecydować się na założenie konta IKE-Obligacje. 3. Cena każdej obligacji wynosi 100 zł.Nie trzeba się...

 • Banki i spółki energetyczne przez ostatni rok ciążyły polskiej giełdzie

  Ponad 25 proc. stracił indeks WIG20 od maja ubiegłego roku. W przypadku indeksu szerokiego rynku WIG spadek był nieco mniejszy i wyniósł 18 proc. Wszystko to mimo wzrostów z ostatniego miesiąca. Choć polska gospodarka urosła w ubiegłym roku o 3,6 proc., co jest jednym z lepszych wyników w Europie, to inwestorzy wciąż obawiają się obciążeń, jakie na polski sektor bankowy, energetyczny i handlowy może nałożyć rząd. A są to sektory dla polskiej giełdy bardzo istotne.

 • ...latach przed emeryturą bezpieczeństwo finansowe jest ważniejsze niż ewentualne zyski, możliwe do osiągnięcia w przyszłości. Ale uwaga! Jeśli zdecydujesz się na dalsze inwestowanie składek w OFE, a za(...) OFE zarobią więcej czy mniej, niż będzie wynosiła waloryzacja w ZUS. To będzie zależeć od tego, co w przyszłości będzie działo się na giełdzie i jakie zyski przyniosą zagraniczne inwestycje funduszy...

 • MSP chce zwiększyć reprezentację kobiet w spółkach Skarbu Państwa i zachęcić je do inwestowania na giełdzie

  Wśród inwestorów indywidualnych tylko 17 proc. stanowią kobiety, niestety, liczba zainteresowanych inwestowaniem na giełdzie pań rośnie zbyt wolno i w tym tempie dopiero za 20 lat powinna zrównać się z liczbą inwestujących mężczyzn. Resort Skarbu Państwa chce, by stało się to szybciej, dlatego organizuje warsztaty z zakresu inwestowania. Panie już teraz stanowią 30 proc. reprezentantów Skarbu

 • ...o giełdzie”, przygotowanym przez Jedyn kę, dziennikarz postara się przybliżyć widzom podstawowe zasady inwestowania na giełdzie. Opowie także o historii rynków kapitałowych i przedstawi postaci znanych inwestorów, m.in... Juliusza Sło- wackiego, który odniósł sukces na giełdzie i dzięki temu finansował swoje dzieła! Pilotowy odcinek, który miał premierę 27 czerwca, zachęca do uważnego śledzenia cyklu...

 • Trzech króli, czyli czy warto inwestować w złoto

  W starożytności mirra i kadzidło były towarami nie mniej wartościowymi niż złoto. Dziś tylko złocisty dar jest przedmiotem pożądania i, przede wszystkim, inwestycji. Od czasów chrystusowych złoty kruszec mocno się zdemokratyzował i sztabkę lub monetę może mieć praktycznie każdy. Jeśli jednak decydujemy się na większe inwestycje w złoto, powinniśmy być świadomi kilku podstawowych zasad.