• Informacje na temat:

  inwestowanie na gpw

Artykuły na temat: inwestowanie na gpw
 • ...kredytobiorców lub osłabienie kursu złotego, wyśrubowały wymogi stawiane zarówno klientom detalicznym, jak i korporacyjnym. Na GPW optymizm nie opuszczał inwestorów przez całą wtorkową sesję...

 • Inwestowanie w nieruchomości: REIT po polsku, czyli lepiej późno niż wcale

  Niedawna zapowiedź prezes zarządu warszawskiej GPW wprowadzenia do rodzimego prawa przepisów regulujących powoływanie i działanie w Polsce instytucji typu REIT, na pozór może wydawać się wiadomością jak każda inna. W rzeczywistości realizacja tego typu pomysłu stanowiłaby milowy krok w kierunku podążania krajowego rynku kapitałowego w duecie z rynkiem nieruchomości za standardami rynków

 • Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku głównym akcji GPW w pierwszej połowie br. wzrósł o 5 pkt proc. rok do roku i wyniósł 18 proc. - poinformowała GPW. Inwestorzy zagraniczni mieli 52 proc. obrotów - spadek o 2 pkt proc. rok do roku, a instytucjonalni 30 proc. - spadek o 3 pkt proc. rok do roku.

 • Na GPW wyraźne spadki indeksów, kurs Lotosu zniżkował o 5,7 proc.

  Warszawskie indeksy zakończyły wtorkowe notowania na wyraźnych minusach. Wśród blue chipów aż 5,7 proc. na wartości straciły akcje Lotosu, a ponad 4-proc. stratę zanotowały akcje JSW. Jedynie PKN Orlen, PZU, Tauron i LPP oparły się niekorzystnej tendencji.

 • Od początku roku Warszawski Indeks Giełdowy zyskał już 2,5 proc.

  Do końca roku indeksy na GPW mogą wzrosnąć o 5-10 proc. Atrakcyjne okazują się inwestycje w akcje deweloperów mieszkaniowych - przewidują eksperci.

 • Liderzy eksportu notowani na GPW

  Giełda Papierów Wartościowych od 25 lat wspiera polskie firmy, dając możliwość na pozyskanie finansowania, w tym także pieniędzy potrzebnych na sfinansowanie ekspansji zagranicznej. To jednak zdecydowanie nie wszystko. Większa transparentność i rozpoznawalność notowanej firmy to pierwszy krok do sukcesu w konkurencyjnym międzynarodowym środowisku.

 • "Rzeczpospolita": Warszawska giełda walczy o Tel Awiw

  W boju o izraelski parkiet GPW zetrze się z giełdami z Londynu, Toronto i Singapuru - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita". Telawiwskie parkiet "znany jest jako miejsce finansowania bardziej ryzykownych inwestycji, w tym innowacji i startupów".

 • Rośnie wartość firm przemysłowych z polskiej giełdy

  Choć lutowe wskaźniki sytuacji w przemyśle okazały się odrobinę niższe niż w poprzednich miesiącach, zarówno nastroje w branży, jak i twarde dane świadczą o dobrej kondycji firm producenckich notowanych na GPW. Zyskują zwłaszcza eksporterzy. Wbrew atmosferze politycznej przemysł chętnie inwestuje w rozwój mocy, zwłaszcza na rodzimym rynku.

 • Pracownicze plany kapitałowe (PPK) mogą pomóc polskiej giełdzie. Spodziewany jest znaczący wzrost obrotów i większa liczba debiutów

 • Piotr Kuczyński (Xelion): Polska giełda będzie zyskiwać. W I kwartale warto zainwestować w akcje

  Koniec roku na GPW nie powinien już przysporzyć większych emocji. W roku 2015, wyłączając zjawiska nieprzewidziane, polska giełda powinna rosnąć, głównie za sprawą środków unijnych napędzających wzrost gospodarczy.