• Informacje na temat:

  inwestowanie w diamenty

Artykuły na temat: inwestowanie w diamenty
 • Diamenty: Kolor ma szczególne znaczenie

  Diament są dobrym kompanem inwestora. Zdaniem ekspertów, tu szczególne znaczenie ma barwa. Niezwykle rzadko znajdowane są diamenty o innych kolorach jak czerwony, niebieski czy różowy, które wyceniane są znacznie wyższej niż diamenty bezbarwne.

 • Diamenty to dobra inwestycja?

  W 2016 roku świat obiegła informacja o nowym rekordzie na rynku diamentów. Kamień o nazwie Constellation został sprzedany za niebagatelną kwotę 63 milionów dolarów. Pomimo, że część ekspertów mówi o kryzysie w branży diamentów, ich cena na przestrzeni ostatnich lat, regularnie idzie w górę.

 • Czy warto inwestować w kolorowe diamenty?

  Obywatel Hongkongu zapłacił prawie 33 mln dolarów za 10-karatowy niebieski diament. Kupił go na aukcji Sotheby's w Nowym Jorku. Cena dwukrotnie przewyższyła estymację. W ten sposób został pobity rekord jeśli chodzi o cenę 1 karata jakiegokolwiek diamentu (3,35 mln dol.).

 • Rynek diamentów: sprzedaż w górę, cena w dół

  Sytuacja w Chinach doprowadziła również do znacznego spadku popytu w 2015 roku na surowiec diamentowy. W efekcie ceny surowca i brylantów spadły odpowiednio o 23 proc. i 12 proc. od maja 2014 oraz 15 proc. i 8 proc. w pierwszych trzech kwartałach 2015. Przełożyło się to na spadek wydobycia diamentów. Łączna wartość wydobycia na świecie w 2014 roku wyniosła 124,8 mln karatów, w porównaniu do 129,8 mln karatów rok wcześniej.

 • UOKIK ostrzega przed inwestycjami alternatywnymi i piramidami finansowymi

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ostrzega przed inwestycjami, które mogą wykorzystywać model piramid finansowych. "Uważaj na oferty obiecujące duży i szybki zysk - nie zarobisz, stracisz pieniądze, popadniesz w długi" - czytamy w komunikacie UOKiK.

 • UOKiK: Będzie kontrola firm oferujących kryptowaluty

  W tym tygodniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wytypuje do kontroli kilkanaście polskich firm, które oferują sprzedaż kryptowalut - dowiedział się reporter RMF FM.

 • 500 proc. zysku? Nawet tyle mogli zarobić ci, którzy dekadę temu zainteresowali się rynkiem zabytkowych aut. Sporo można było też zarobić na dziełach sztuki, winie, whisky, ziemi rolnej i kolekcjonerskich monetach. Informacje na ten temat zebrał Lion's Bank.

 • Maduro chce stworzyć kryptowalutę, by walczyć z "blokadą"

  Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro powiedział w niedzielę, że aby walczyć z finansową "blokadą" kraju wprowadzi kryptowalutę, "petro", mającą pokrycie w rezerwach surowców. Wenezuela dotknięta jest poważnym kryzysem mimo największych na świecie rezerw ropy.

 • Polska i Izrael nie wykorzystują potencjału we współpracy

  Izrael z eksportem 55,8 mld dolarów w 2016 roku jest 37. eksporterem na świecie. Polska jest dziewiętnasta. Jak na pozycję międzynarodową obu gospodarek, ich wzajemna wymiana jest mikroskopijna. Oba państwa nie wykorzystują w niej swojego potencjału. Mogą go znacznie zwiększyć inwestycje, zwłaszcza w nowe technologie.

 • Stworzył imperium, które ruszyło na podbój świata

  W ciągu siedmiu lat zarządzania z państwowego miedziowego molocha stworzył metalowe imperium, które ruszyło na podbój świata. Teraz ciągnie za sobą inne polskie firmy, bo chce, żeby powtórzyły jego sukces. Prezes KGHM Polska Miedź - Herbert Wirth, menedżer o nerwach ze stali, który potrafi zrobić z kopalni dochodowy biznes.