• Informacje na temat:

  inwestowanie w sztukę

Artykuły na temat: inwestowanie w sztukę
 • ...zamiast złota kupiliśmy podróbkę. Inwestowanie w ten kruszec wymaga znajomości rynku. W obiegu krążą tak dobrze podrobione sztabki z pozłacanego wolframu, że trudno je odróżnić od prawdziwego złota...

 • Inwestowanie w młodą sztukę to istna loteria. Ale Polacy coraz chętniej podejmują to ryzyko

  Eksperci ostrzegają przed lokowaniem kapitału w dzieła zwłaszcza początkujących i szerzej nieznanych autorów. Tymczasem, według raportu Artinfo.pl, w ubiegłym roku wartość tego typu transakcji wyniosła w sumie 7,7 mln zł. Z kolei tylko w I półroczu br. aukcje przyniosły 4,2 mln zł. To pozwala przewidywać kolejny wzrost.

 • Silikonowi kandydaci kontra pomysłowi headhunterzy

  Sztukę autoprezentacji mają opanowaną do perfekcji, ich dokumenty aplikacyjne są niczym wzorzec z Sevres, znają dziesiątki sposobów i trików, by oczarować pracodawcę i zdeklasować konkurencję. W zderzeniu z realnymi obowiązkami jednak nie sprawdzają się. Rekruterzy określają ich mianem "silikonowych kandydatów" i szukają coraz bardziej wymyślnych sposobów, by zawczasu zdemaskować zagrożenie. Bywa...

 • Jak się ustrzec przed zakupem fałszywki na rynku sztuki

  "Falsyfikat" i "fałszerstwo" - te dwa słowa są - niestety - tak stare jak słowo "sztuka". Czy na polskim rynku często zdarzają się skandale związane z fałszerstwami dzieł sztuki? Jak się bronić przed tym, by nie kupić falsyfikatu?

 • W Strykowie powstanie 500 nowych miejsc pracy w logistyce

  ​Utworzenie 500 nowych miejsc pracy w podłódzkim Strykowie planuje w tym roku Arvato Polska, która właśnie rozpoczęła współpracę ze spółką LPP. Ze strykowskiego magazynu Arvato prowadzona będzie obsługa sklepów online marek LPP - Reserved, Mohito, House i Sinsay na rynek polski i zagraniczny.

 • Co trzeci bogaty Polak zamierza inwestować w sztukę

  Wartość rynku aukcyjnego dzieł sztuki w Polsce przekracza 100 mln zł. Zamożni i bogaci Polacy coraz częściej inwestują w sztukę. Średnio zyski przy 20-letnim okresie inwestycji przekraczają 10 proc., a na niektórych artystach sięgają nawet kilku tysięcy procent. Największym zainteresowaniem cieszy się sztuka współczesna, zwłaszcza malarstwo i rysunek. Popularność zyskują również prace związane

 • Mają dyplomy i nie mogą znaleźć pracy

  13 proc. bezrobotnych ma dyplom uczelni wyższej. Absolwenci mają dużą wiedzę teoretyczną, ale brakuje im kompetencji miękkich.

 • 10 sposobów na inwestycje w nieruchomości, o których byś nie pomyślał

  Miejsce postojowe przy międzynarodowym lotnisku, dom spokojnej starości, fragment zamku, a nawet blaszany kontener - to tylko kilka z całej gamy niecodziennych sposobów na inwestycje, którymi kusi rynek nieruchomości. Jak wynika z zapewnień firm oferujących takie rozwiązania, możliwe do osiągnięcia rentowności bywają niekiedy dwucyfrowe. Lion's Bank mówi "sprawdzam".

 • Qualtrics - lider innowacji - otwiera w Polsce pierwsze biuro R&D poza USA

  Qualtrics, światowy lider w dziedzinie experience management, oficjalnie zainaugurował działalność swojego biura w Krakowie, które będzie centrum inżynieryjnym firmy na region EMEA. W dwóch najbliższych latach znajdzie tu zatrudnienie 120 osób.

 • Zbiorowe inwestowanie ma szansę na dynamiczny rozwój

  Crowdfundingowe inwestowanie - czyli zbiorowe lokowanie środków w wybrane projekty biznesowe i aktywa poprzez internet - staje się coraz bardziej popularne. Zmiany w amerykańskim prawie, jakich dokonano w 2015 roku, dopuściły możliwość kupowania akcji firm w ramach portali crowdfundingowych. Powstał pierwszy portal umożliwiający zbiorowe inwestowanie w sztukę (Arthena). W Polsce również mnożą się