• Informacje na temat:

  inwestowanie za granicą

Artykuły na temat: inwestowanie za granicą
 • Ekonomiści boją się imigrantów. Polityka otwartych granic pomoże, czy zaszkodzi gospodarce?

  Naukowcy cierpią na rozdwojenie jaźni. Chociaż teoria podpowiada im, że polityka otwartych granic jest dla rozwoju czymś pożądanym, ze świecą szukać wśród nich jej zwolenników.

 • Jak zamożny Polak inwestuje w nieruchomości?

  Posiadłość w górach, dom w nadmorskim kurorcie albo apartament w europejskiej stolicy są na wyciągnięcie ręki dla coraz większej grupy Polaków. Zakup luksusowej nieruchomości wakacyjnej pozwala wypoczywać w komfortowych warunkach, ale stanowi także atrakcyjną inwestycję.

 • Praca wakacyjna za granicą – jak zarabiają Polacy?

  ...​W roku 2013 Polacy pracujący za granicą przesłali do Polski 4,071 mln euro. Z każdym rokiem wartość transferów pieniężnych maleje. Wyraźne wyhamowanie dynamiki wzrostowej związanej z przekazywaniem przez Polaków pieniędzy widać po 2007 roku, który jak dotąd był rekordowy.

 • Gdzie za granicą inwestować w mieszkania?

  Jak i gdzie inwestować w nieruchomości za granicą? Na takie pytanie trudno odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy i co jest celem naszej inwestycji.

 • Trwa wojna o programistów

  Wysokie zarobki, możliwość znalezienia pracy w różnych lokalizacjach w kraju i za granicą, pewność zatrudnienia – wszystko to czeka na dobrych pracowników branży IT. Zapotrzebowanie na pracowników jest tak duże, że pracodawcy podkupują ich sobie oferując coraz większe uposażenia.

 • OFE już uciekają za granicę. I dobrze

  Przeniesienie części kapitału funduszy za granicę może być świetną wiadomością dla ubezpieczonych. Lokowanie pieniędzy w akcjach, których kurs nie skacze jak tych z GPW, przełoży się na wysokość świadczeń.

 • Polskę czeka fala powrotów?

  Coraz więcej pracujących za granicą Polaków chce wracać do kraju. Rośnie skala migracji powrotnych, ale wciąż nie są one masowe, a bilans wyjazdów i powrotów nadal jest ujemny. Zdecydowana większość pracujących za granicą chce tam zostać. 90 proc. z nich wskazuje, że ich sytuacja materialna znacznie się poprawiła po wyjeździe z Polski.

 • Polskie firmy mogą liczyć na wsparcie

  Polskie firmy mogą liczyć na wsparcie państwa w ekspansji zagranicznej. Pomoże im Fundusz Ekspansji Zagranicznej utworzony przez BGK.

 • Pani Marzena wróciła z dłuższego pobytu za granicą. Odłożyła sporą sumkę, zastanawiała się, jak by tu ją zainwestować… Reklama w internecie...

 • Liderzy eksportu notowani na GPW

  Giełda Papierów Wartościowych od 25 lat wspiera polskie firmy, dając możliwość na pozyskanie finansowania, w tym także pieniędzy potrzebnych na sfinansowanie ekspansji zagranicznej. To jednak zdecydowanie nie wszystko. Większa transparentność i rozpoznawalność notowanej firmy to pierwszy krok do sukcesu w konkurencyjnym międzynarodowym środowisku.