• Informacje na temat:

  inwestowanie za granicą

Artykuły na temat: inwestowanie za granicą
 • Czy warto inwestować w certyfikaty zawodowe?

  ...merytorycznej. Dzięki temu osoby chcące pracować za granicą są traktowane na równi z lokalnymi kandydatami. Z danych OBW wynika, że osoby posiadające certyfikat CIMA w 2018 roku zarabiały więcej. Osoby na(...) zainwestowanie w certyfikat wiąże się nie tylko z poszerzeniem swoich kompetencji, ale także z wyższymi wynagrodzeniami. Z naszej analizy wynika, że osoby, które zainwestowały w certyfikat osiągały zarobki...

 • Jak zamożny Polak inwestuje w nieruchomości?

  Posiadłość w górach, dom w nadmorskim kurorcie albo apartament w europejskiej stolicy są na wyciągnięcie ręki dla coraz większej grupy Polaków. Zakup luksusowej nieruchomości wakacyjnej pozwala wypoczywać w komfortowych warunkach, ale stanowi także atrakcyjną inwestycję.

 • Ekonomiści boją się imigrantów. Polityka otwartych granic pomoże, czy zaszkodzi gospodarce?

  Naukowcy cierpią na rozdwojenie jaźni. Chociaż teoria podpowiada im, że polityka otwartych granic jest dla rozwoju czymś pożądanym, ze świecą szukać wśród nich jej zwolenników.

 • Gdzie za granicą inwestować w mieszkania?

  Jak i gdzie inwestować w nieruchomości za granicą? Na takie pytanie trudno odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy i co jest celem naszej inwestycji.

 • Praca wakacyjna za granicą – jak zarabiają Polacy?

  ...​W roku 2013 Polacy pracujący za granicą przesłali do Polski 4,071 mln euro. Z każdym rokiem wartość transferów pieniężnych maleje. Wyraźne wyhamowanie dynamiki wzrostowej związanej z przekazywaniem przez Polaków pieniędzy widać po 2007 roku, który jak dotąd był rekordowy.

 • Małe firmy coraz częściej emitują obligacje

  Małym i średnim firmom trudno pozyskać pieniądze na rozwój. Coraz częściej finansują go dzięki emisji obligacji skierowanej do konkretnych inwestorów.

 • Trwa wojna o programistów

  Wysokie zarobki, możliwość znalezienia pracy w różnych lokalizacjach w kraju i za granicą, pewność zatrudnienia – wszystko to czeka na dobrych pracowników branży IT. Zapotrzebowanie na pracowników jest tak duże, że pracodawcy podkupują ich sobie oferując coraz większe uposażenia.

 • OFE już uciekają za granicę. I dobrze

  Przeniesienie części kapitału funduszy za granicę może być świetną wiadomością dla ubezpieczonych. Lokowanie pieniędzy w akcjach, których kurs nie skacze jak tych z GPW, przełoży się na wysokość świadczeń.

 • Polskę czeka fala powrotów?

  Coraz więcej pracujących za granicą Polaków chce wracać do kraju. Rośnie skala migracji powrotnych, ale wciąż nie są one masowe, a bilans wyjazdów i powrotów nadal jest ujemny. Zdecydowana większość pracujących za granicą chce tam zostać. 90 proc. z nich wskazuje, że ich sytuacja materialna znacznie się poprawiła po wyjeździe z Polski.

 • Polskie firmy mogą liczyć na wsparcie

  Polskie firmy mogą liczyć na wsparcie państwa w ekspansji zagranicznej. Pomoże im Fundusz Ekspansji Zagranicznej utworzony przez BGK.