• Informacje na temat:

  inwestuj w złoto

Artykuły na temat: inwestuj w złoto
 • ...„Wybrać ZUS czy OFE? A może kupić złoto? Chyba lepsza byłaby lokata w banku! Tylko skąd pewność, że bank nie padnie...?” – takie pytania zadaje sobie wielu Polaków, którzy martwią się o finansową przyszłość.

 • Trzech króli, czyli czy warto inwestować w złoto

  W starożytności mirra i kadzidło były towarami nie mniej wartościowymi niż złoto. Dziś tylko złocisty dar jest przedmiotem pożądania i, przede wszystkim, inwestycji. Od czasów chrystusowych złoty kruszec mocno się zdemokratyzował i sztabkę lub monetę może mieć praktycznie każdy. Jeśli jednak decydujemy się na większe inwestycje w złoto, powinniśmy być świadomi kilku podstawowych zasad.

 • .... Skuszeni nim starsi ludzie wypłacają pieniądze z konta i kupują fałszywe jednopensówki. Gdy chcą je sprzedać z zyskiem, dowiadują się, że wydali swoje oszczędności na bezwartościowe monety. Złoto(...). Jeśli więc nie znamy się na tym, nie inwestujmy w monety czy sztabki. Wpłaćmy oszczędności na lokatę.

 • Szalejące rynki, Brexit, problemy włoskich banków, Landesbanki zagrożone przez politykę. To nasze pierwsze myśli, które pojawiają się wraz z chęcią inwestowania wolnych środków. Wnioski: niestabilność rynku i problemy geopolityczne. Nie wchodząc jednak w temat polityki, zajmijmy się możliwościami inwestycyjnymi. W co warto inwestować?

 • Forex to droga do bankructwa

  ..., opcje albo surowce. Nie znajdziemy jednak w nich jednej bardzo ważnej informacji – 81 proc. osób inwestujących w ten sposób traci swoje pieniądze (dane te podaje Komisja Nadzoru Finnsowego). Co to(...) rynek opcji czy surowców, np. obstawiamy, ile będzie kosztować złoto. Wszystkie te rynki funkcjonują poza obrotem giełdowym, więc nie mają nic wspólnego z inwestowaniem w akcje na giełdzie. Tak...

 • Wcale nie musisz być krezusem, żeby inwestować w złoto

  Nie od dziś wiadomo, że inwestowanie w złoto to bezpieczny sposób lokowania kapitału. Przykład Amber Gold pokazuje jednak, że pieniądze można stracić nawet na złocie. Jak zatem inwestować w ten szlachetny kruszec, aby osiągnąć zyski i zabezpieczyć się na przyszłość?

 • ...funkcjonuje tylko w dużych zakładach pracy. Czy warto inwestować w złoto? Gromadząc kapitał na przy szłą emeryturę, nie musimy zdawać się na banki albo towarzystwa ubezpieczeniowe. Można zainwestować np. w złoto, licząc na to, że w długim terminie jego wartość wzrośnie. Taka inwestycja uznawana jest za jedną z najpewniejszych. Wiele jednak zależy od te go, kiedy złoto kupimy. War- to to robić, gdy...

 • W co inwestować w niepewnych czasach: w złoto czy nieruchomości?

  W niepewnych czasach jak bumerang wraca pytanie: w co inwestować, by nie stracić kapitału. Najczęstsza odpowiedź to złoto. Szlachetny kruszec tradycyjnie już uważa się za pewną lokatę na czas kryzysu. Czy podobną funkcję mogą pełnić nieruchomości?

 • .... Może Pani też inwestować tradycyjnie w nieruchomości, złoto czy antyki. Ale do tego potrzebna jest wiedza.

 • Analitycy radzą: Kupujcie złoto?

  Jeszcze przez kolejne sześć do dziewięciu miesięcy można liczyć na kontynuację hossy na warszawskiej giełdzie - sugerują analitycy. Pod koniec roku może więc skończyć się czas, w którym rozsądne będzie inwestowanie w akcje. Najlepszą strategią w długim terminie jest podzielenie portfela inwestycyjnego na kilka klas aktywów, powinno wśród nich znaleźć się m.in. złoto.