• Informacje na temat:

  inwestycja w polsce

Artykuły na temat: inwestycja w polsce
 • Związkowiec z KWK Krupiński: inwestycja w kopalnię da 2 tys. miejsc pracy

  ...tłumacząc, że w Polsce brakuje węgla koksującego, dlatego w tym roku ma być zaimportowane 1,5 mln ton. Dodał, że wzrośnie też import dotowanego węgla zza wschodniej granicy.  Ponadto Kościuk wyjaśnił...

 • Koncern energetyczny Engie z Francji (dawny GDF Suez) zrezygnował z planów budowy elektrowni węglowej Łęczna na Lubelszczyźnie. Decyzja spółki podyktowana jest spadkiem rentowności i wzrastającym ryzykiem związanym z inwestycjami w energetykę węglową w Europie.

 • ​Ryanair ogłosił wielką inwestycję we Wrocławiu

  Ryanair wybuduje w Porcie Lotniczym Wrocław centrum obsługi technicznej samolotów - ogłosili dzisiaj we Wrocławiu przedstawiciele irlandzkich linii lotniczych. Będzie to pierwsza baza techniczna przewoźnika w Polsce. Inwestycja jest warta 6 mln euro. Zatrudnienie znajdzie tu 150 wysoko wykwalifikowanych pracowników obsługi technicznej.

 • Kolejnych 50 mln zł Goodmills Group przeznaczy na inwestycje w Polsce

  50 mln zł do końca 2016 roku zainwestuje w Polsce koncern GoodMills Grup, lider na europejskim rynku przemiału zbóż. Dzięki nowej inwestycji w rozbudowę zakładu w Straduni k. Opola firma zwiększy swoje możliwości technologiczne i produkcyjne oraz wzmocni pozycję Mąki Basia.

 • Deficyt fachowców spowolni inwestycje infrastrukturalne?

  ...możliwość zatrudnienia fachowców na budowie, jak również na jakość i terminowość realizowanych prac - mówi Mirosława Jemioło. A ceną jest przejezdność dróg w Polsce i racjonalne jakościowo wydawanie(...) przetargów na utrzymanie infrastruktury drogowej lub kolejowej jest zakładanie stałej wyceny. To dla firm oznacza ryzyko. O ile są w stanie zarabiać kiedy inwestycja wymaga jedynie standardowych prac, o tyle...

 • Przybywa niemieckich inwestycji w Polsce

  Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce w ciągu ostatnich 25 lat podniosły polski PKB o ponad 15 proc., a płace i zatrudnienie o niemal 9 proc. Jednym z większych inwestorów pozostają Niemcy. Choć wciąż jest dużo projektów przemysłowych, takich jak fabryki Lufthansy czy Mercedesa, to w ostatnich kilku latach widać wzrost zaangażowania w projekty lokalne oraz badawczo-rozwojowe. Zdaniem

 • PAIiIZ prognozuje wzrost wartości inwestycji zagranicznych w 2014 r.

  ...się również na inwestycjach w Polsce. - Od kilku lat funkcjonujemy jako niezależny obiekt w analizach kapitału zagranicznego - ocenił prezes. Wśród głównych walorów, przyciągających do Polski(...) największym przedsięwzięciem jest projekt Volkswagena we Wrześni. - To jest największa inwestycja w Europie w ciągu ostatniej dekady. Myślę, że jeszcze wiele lat upłynie, nim kolejna tego typu...

 • Majman: Włosi zainteresowani inwestycjami w Polsce na setki milionów euro

  Włoskie firmy są zainteresowane inwestycjami w Polsce o wartości milionów euro. W ciągu najbliższego roku w Polsce powinny pojawić się cztery duże włoskie inwestycje, w tym jedna z nich już w pierwszym kwartale przyszłego roku - mówi PAP szef Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman.

 • Amazon podnosi pensje i nie wyklucza kolejnych inwestycji w Polsce

  Od września Amazon Polska podniesie pensje pracownikom centrów logistycznych w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Koncern szykuje się do otwarcia jesienią dwóch centrów w Kołbaskowie i Sosnowcu, nie wyklucza też dalszych inwestycji w naszym kraju.

 • Nowa niemiecka inwestycja w Polsce - fabryka AGD Miele

  Ponad 200 mln zł zainwestuje niemiecki koncern Miele w zakład produkcyjny w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W pierwszym zakładzie produkcyjnym zatrudnienie znajdzie co najmniej 350 osób. W poniedziałek firma otrzymała pozwolenie na prowadzenie działalności.