• Informacje na temat:

  inwestycje budowlane 2011

Artykuły na temat: inwestycje budowlane 2011
 • Rynek pracy w 2011 roku - rewolucji nie będzie

  W porównaniu z "kryzysowym" 2009 rokiem, 2010 r. przyniósł poprawę na rynku pracy. Jakie zmiany przyniosą kolejne miesiące 2011 r.?

 • Co niesie nowe prawo budowlane?

  Nowelizacja prawa budowlanego, która zacznie obowiązywać od lipca, znosi konieczność posiadania pozwolenia na budowę dla niektórych typów budynków. Wystarczy zgłoszenie budowy.

 • 14 firm w krakowskiej SSE zadeklarowało 298 mln zł na inwestycje

  ...14 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydała w pierwszym półroczu tego roku spółka nią zarządzająca. Firmy zadeklarowały 298 mln zł na inwestycje.

 • Boom na materiały budowlane nadejdzie później

  Rok 2015 miał być dla producentów materiałów budowlanych preludium do dużych wzrostów. Te mogą jednak nadejść później niż oczekiwano.

 • Raport: Polacy w pracy 2011/2012

  Rok 2011 był na rynku pracy czasem odrabiania strat i jednocześnie przygotowań do nadchodzącego kryzysu w roku następnym. Dojrzali pracownicy stali się konkurencyjni dla młodych, którzy zadbali tylko o większe roszczenia finansowe. Pracodawcy natomiast najchętniej zatrudniali inżynierów, sprzedawców i księgowe - wynika z raportu specjalistów agencji Work Express.

 • Na Zachód marsz

  Wielton, Global Cosmed, Izo-Blok czy Medort to polskie spółki, które w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy przejęły swoich niemieckich konkurentów. Dziś wprowadzają własne strategie, pomagają im stanąć na nogi. A to na pewno nie koniec biznesowych zakupów za Odrą.

 • Jeżeli w latach 2006-2013 remontowałaś mieszkanie lub budowałaś dom, możesz odzyskać część podatku VAT za materiały budowlane, np. za klepki, panele, okna,...

 • W trzecim kwartale 2019 r. amerykańska firma Guardian Glass, wyspecjalizowana m.in. w produkcji szkła dla budownictwa, uruchomi swój drugi zakład w Częstochowie. Pracę znajdzie ponad 150 osób - wynika z poniedziałkowej informacji firmy.

 • PIP opublikowała Program Działania na 2012 r. W tym roku pod inspektorską lupą znajdą się firmy zajmujące się budownictwem, firmy prowadzące inwestycje powiązane z Euro 2012, firmy transportowe. Kontrole nie ominą również placówek oświaty. Z nami sprawdzisz, w jakich miastach, jakie firmy i instytucje znajdą się na celowniku PIP.

 • Majman: Włosi zainteresowani inwestycjami w Polsce na setki milionów euro

  Włoskie firmy są zainteresowane inwestycjami w Polsce o wartości milionów euro. W ciągu najbliższego roku w Polsce powinny pojawić się cztery duże włoskie inwestycje, w tym jedna z nich już w pierwszym kwartale przyszłego roku - mówi PAP szef Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman.